MENU

Toyota kupi resztę udziałów Daihatsu

Ostatni Land Rover Defender zjechał z linii produkcyjnej

29 stycznia 2016 Great news! Autor:

Volkswagen Budd-e wejdzie do produkcji

Zaprezentowany niedawno podczas jednej z branżowych imprez koncepcyjny, elektryczny Budd-e trafi do prokukcji za kilka lat. Czy będzie celnym strzałem koncernu Volkswagena w rynek modnych aut ekologicznych?

Tego dowiemy się już za niespełna 4 lata, bo za tyle zgodnie z zapowiedziami szefa do spaw technologii elektrycznych i elektronicznych Volkswagena Budd-e ma trafić do salonów. Koncepcyjny minivan oparty został na nowej platformie modułowej koncernu zbudowanej specjalnie z myślą o autach w pełni elektrycznych oraz hybrydach typu plug-in. Jest ona przystosowana do montażu dużej ilości baterii oraz silników elektrycznych i ich komponentów. Budd-e ma mieć zasięg około 600 kilometrów, a jego prędkość maksymalna ma wynosić około 150 km/h. Plotki mówią także o tym, że na bazie Volkswagena ma powstać Audi – prawdopodobnie model A2.


 

2016-volkswagen-budde-01 2016-volkswagen-budde-02

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij