MENU

Dziwaczny muł testowy Renault

Honda Civic Type R Black Edition – na koniec

9 stycznia 2017 Great news! Autor:

Kia Stinger – milowy krok do przodu

Przecieramy oczy z niedowierzania, ale to nadal się dzieje, nadal Stinger ma logo koreańskiej marki Kia.

Kia projektując model Stinger w swoim europejskim centrum wzorowała się na najlepszych klasowych wzorcach. Mierzący 4,8 metra sedan o nadwoziu mającym przypominać auta coupe jest jednym z największych w swoim segmencie, natomiast rozstaw osi wynoszący niemal 3 metry sprawi, że wnętrze nie powinno być ciasne. Deska rozdzielcza przypomina nieco kokpity Audi i obszyta jest skórą. Przed kierowcą znajdują się dwa analogowe zegary, natomiast pomiędzy nimi ekran. Wszystko wskazuje na to, że materiały wykończeniowe będą z zupełnie innej półki niż dotychczas oferowane przez Kię.

Napęd trafia standardowo na tyle koła, opcjonalnie dostępna będzie także wersja z napędem na obie osie. Moc przenoszona jest przez ośmiobiegową automatyczną przekładnię, którą wykorzystuje flagowy model producenta – K900 (nieoferowany w Europie). Pod maską wersji amerykańskiej znajdą się dwa silniki benzynowe – dwulitrowy doładowany o mocy 255 koni mechanicznych oraz topowe V6 biturbo o pojemności 3,3 litra produkujące 365 koni mechanicznych.

20178-kia-stinger-02

Wraz z modelem Stinger u producenta debiutują nowe rozwiązania technologiczne, w jakie będzie można wyposażać koreańskie samochody. Kierowców z pewnością ucieszy fakt, że do modelu Stinger będzie można zamówić system adaptacyjnych amortyzatorów działających w pięciu trybach oraz system alarmujący kierowcę w przypadku wykrycia u niego braku uwagi podczas jazdy. Pasażerów lubiących posłuchać muzyki z pewnością zdecydowanie ucieszy system audio Harman Kardon.

Kia Stinger na rynku amerykańskim zadebiutuje pod koniec tego roku, wersję europejską poznamy prawdopodobnie podczas targów we Frankfurcie we wrześniu tego roku.


20178-kia-stinger-03 20178-kia-stinger-04 20178-kia-stinger-05 20178-kia-stinger-06 20178-kia-stinger-07 20178-kia-stinger-08

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij