MENU

Raport szpiegowski #2: nowe 911, ostrzejszy Aventador i powrót...

Toyota Hilux Tonka Concept – resorak full size

28 marca 2017 Great news! Autor:

Nowy SsangYong Rexton oficjalnie zaprezentowany

Czwarty co do wielkości producent aut z Korei Południowej zaprezentował właśnie nową generację swojego flagowego SUVa.

Zaledwie kilka dni temu SsangYong udostępnił w sieci grafiki, które zapowiedziały nową terenówkę producenta. Kształt samochodu wyraźnie natomiast przypominał koncepcyjny model LIV-2, zaprezentowany jeszcze w zeszłym roku podczas targów w Paryżu. Najważniejsza wiadomość dla klientów brzmi – Rexton pozostał równie interesującym stylistycznie samochodem co koncepcyjne wizje.

ssangyong-liv-2-suv-concept-01 ssangyong-liv-2-suv-concept-02

Rexton nareszcie swoim wyglądem nie przywołuje terenówek z lat .90 XX wieku, natomiast jego nowa twarz może kojarzyć się nawet z SUVami klasy wyższej. Koreańczycy wykonali kawał dobrej, stylistycznej roboty. Rexton przy tym wygląda na pojemne auto, przy jednoczesnym zachowaniu podobnych rozmiarów: 4,85 metra długości, 1,92 metra szerokości oraz 1,80 metra wysokości. Rozstaw osi to 2,86 metra, co jest wynikiem ponadprzeciętnym nawet jak na tej wielkości samochód.

2018-ssangyong-rexton-01

Wnętrze zostało wykonane z pewnością z o wiele lepszych jakościowo (niż dotychczas) materiałów. Miejsce przycisków i staroświeckiego radia zajął teraz ekran o przekątnej 9,2 cala, który służy do zarządzania multimediami oraz ustawieniami systemów w aucie. Dodatkowo samochód będzie można wyposażyć w system kamer pokazujących obraz 360 stopni.

2018-ssangyong-rexton-03

Pod maskę trafią silniki zarówno napędzane benzyną i ropą. Diesel ma być nową konstrukcją. Napęd będzie standardowo przenoszony na tylną oś, natomiast opcjonalnie Rexton będzie mógł być autem 4×4.

Premiera nowego SsangYonga zaplanowana jest na czwartek podczas targów w Seulu, do salonów powinien trafić pod koniec tego roku.

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij