MENU
new-lamborghini-aventador-version-spy-photo

Raport szpiegowski #2: nowe 911, ostrzejszy Aventador i powrót...

2017-toyota-hilux-tonka-concept-03

Toyota Hilux Tonka Concept – resorak full size

2018-ssangyong-rexton-02

28 marca 2017 Great news! Autor:

Nowy SsangYong Rexton oficjalnie zaprezentowany

Czwarty co do wielkości producent aut z Korei Południowej zaprezentował właśnie nową generację swojego flagowego SUVa.

Zaledwie kilka dni temu SsangYong udostępnił w sieci grafiki, które zapowiedziały nową terenówkę producenta. Kształt samochodu wyraźnie natomiast przypominał koncepcyjny model LIV-2, zaprezentowany jeszcze w zeszłym roku podczas targów w Paryżu. Najważniejsza wiadomość dla klientów brzmi – Rexton pozostał równie interesującym stylistycznie samochodem co koncepcyjne wizje.

ssangyong-liv-2-suv-concept-01 ssangyong-liv-2-suv-concept-02

Rexton nareszcie swoim wyglądem nie przywołuje terenówek z lat .90 XX wieku, natomiast jego nowa twarz może kojarzyć się nawet z SUVami klasy wyższej. Koreańczycy wykonali kawał dobrej, stylistycznej roboty. Rexton przy tym wygląda na pojemne auto, przy jednoczesnym zachowaniu podobnych rozmiarów: 4,85 metra długości, 1,92 metra szerokości oraz 1,80 metra wysokości. Rozstaw osi to 2,86 metra, co jest wynikiem ponadprzeciętnym nawet jak na tej wielkości samochód.

2018-ssangyong-rexton-01

Wnętrze zostało wykonane z pewnością z o wiele lepszych jakościowo (niż dotychczas) materiałów. Miejsce przycisków i staroświeckiego radia zajął teraz ekran o przekątnej 9,2 cala, który służy do zarządzania multimediami oraz ustawieniami systemów w aucie. Dodatkowo samochód będzie można wyposażyć w system kamer pokazujących obraz 360 stopni.

2018-ssangyong-rexton-03

Pod maskę trafią silniki zarówno napędzane benzyną i ropą. Diesel ma być nową konstrukcją. Napęd będzie standardowo przenoszony na tylną oś, natomiast opcjonalnie Rexton będzie mógł być autem 4×4.

Premiera nowego SsangYonga zaplanowana jest na czwartek podczas targów w Seulu, do salonów powinien trafić pod koniec tego roku.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , ,