MENU

Renault Alaskan – nie tylko do roboty

Chris Evans odchodzi z Top Gear

2 lipca 2016 Great news! Autor:

Volkswagen Crafter – z polskim rodowodem

Na razie to tylko wizualizacje i szkice, jednak wbrew pozorom wiemy już całkiem sporo, przede wszystkim to, że auto będzie produkowane w Polsce!

Volkswagen kończy współpracę z Mercedesem w zakresie swojego największego dostawczaka. Od teraz Crafter nie będzie już dzielił kontrukcji ze Sprinterem. Nie oznacza to jednak technologicznych braków. Nowy Crafter będzie najbardziej aerodynamicznym autem w swojej klasie, jego współczynnik oporu powietrza wyniesie zaledwie Cx 0,33. Co więcej inżynierownie Volkswagena towarzyszyli pracującym kierowcom, aby dowiedzieć się jakie są ich potrzeby, ale jakie też rozwiązania powinny znaleźć się na pokładzie auta.

Design Craftera przywodzi na myśl nie tylko obecną generację dostawczego Transportera, ale także ostatnie auta osobowe niemieckiej marki. Co prawda w tym segmencie nie ma miejsca na fajerwerki, ale Crafter może zostać uznany za auto ładne.

Na razie nie mamy jeszcze oficjalnych informacji dotyczących jednostek napędowych, jakie posłużą do wprawienia w ruch ogromnego dostawczaka, jednak jedno jest pewne – będą to diesle nowej generacji produkowane we Wrześni.


2017-volkswagen-crafter-02 2017-volkswagen-crafter-03
2017-volkswagen-crafter-04 2017-volkswagen-crafter-05

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij