MENU

Kia Sportage przeszła facelifting

Nissan Leaf Convertible – liście we włosach…

24 maja 2018 Great news! Autor:

Honda Project P – z misją

Japoński producent samochodów zaprezentował jedyny w swoim rodzaju prototyp, który ma bardzo ciekawą misję do wypełnienia.

Co stanie się kiedy da się inżynierom pracującym w fabryce wolną rękę? Istnieją dwa potencjalne scenariusze. Pierwszy z nich to urlop całej załogi, drugi to… realizacja wszystkich szalonych pomysłów. Ekipa fabryki z brytyjskiego Swindon stworzyła wyjątkowy samochód, którego zadaniem będzie pobicie rekordu najszybszego okrążenia Nurburgringu w wykonaniu przednionapędowego pick-upa. Tak, pick-upa!

honda-civic-type-r-pick-up-02 honda-civic-type-r-pick-up-03

Zespół mechaników wziął na warsztat przedprodukcyjny prototyp Civica Type-R najnowszej generacji. Usunięto tylną kanapę oraz dach w tylnej części nadwozia. Miejsce słupków C zajęły wsporniki zapewniające sztywność nadwozia, miejsce powstałe po wyrzuceniu “niepotrzebnych dodatków” zajęła zaś… wykończona blachą paka. W ten sposób Honda stworzyła jednego z najdziwniejszych pick-upów na świecie. Co ciekawe dostęp do paki odbywa się jak w innych półciężarówkach, jednak niezbędne jest do tego zdemontowanie potężnego spojlera.

honda-civic-type-r-pick-up-05 honda-civic-type-r-pick-up-04

Honda nie planuje rozwijać projektu do formy auta produkcyjnego, jednak na celowniku znajduje się wspomniany wcześniej rekord na torze Nurburgring. Civic Type-R z paką dysponuje taką samą jednostką napędową co standardowy hatchback, zdaniem konstruktorów pozwoli to na rozpędzenie zmodernizowanego pojazdu do 100 km/h w niecałe 6 sekund, prędkość maksymalna ma zaś wynosić około 265 km/h.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij