MENU
kia-sportage-facelift-01

Kia Sportage przeszła facelifting

nissan-leaf-convertible-02

Nissan Leaf Convertible – liście we włosach…

honda-civic-type-r-pick-up-01

24 maja 2018 Great news! Autor:

Honda Project P – z misją

Japoński producent samochodów zaprezentował jedyny w swoim rodzaju prototyp, który ma bardzo ciekawą misję do wypełnienia.

Co stanie się kiedy da się inżynierom pracującym w fabryce wolną rękę? Istnieją dwa potencjalne scenariusze. Pierwszy z nich to urlop całej załogi, drugi to… realizacja wszystkich szalonych pomysłów. Ekipa fabryki z brytyjskiego Swindon stworzyła wyjątkowy samochód, którego zadaniem będzie pobicie rekordu najszybszego okrążenia Nurburgringu w wykonaniu przednionapędowego pick-upa. Tak, pick-upa!

honda-civic-type-r-pick-up-02 honda-civic-type-r-pick-up-03

Zespół mechaników wziął na warsztat przedprodukcyjny prototyp Civica Type-R najnowszej generacji. Usunięto tylną kanapę oraz dach w tylnej części nadwozia. Miejsce słupków C zajęły wsporniki zapewniające sztywność nadwozia, miejsce powstałe po wyrzuceniu „niepotrzebnych dodatków” zajęła zaś… wykończona blachą paka. W ten sposób Honda stworzyła jednego z najdziwniejszych pick-upów na świecie. Co ciekawe dostęp do paki odbywa się jak w innych półciężarówkach, jednak niezbędne jest do tego zdemontowanie potężnego spojlera.

honda-civic-type-r-pick-up-05 honda-civic-type-r-pick-up-04

Honda nie planuje rozwijać projektu do formy auta produkcyjnego, jednak na celowniku znajduje się wspomniany wcześniej rekord na torze Nurburgring. Civic Type-R z paką dysponuje taką samą jednostką napędową co standardowy hatchback, zdaniem konstruktorów pozwoli to na rozpędzenie zmodernizowanego pojazdu do 100 km/h w niecałe 6 sekund, prędkość maksymalna ma zaś wynosić około 265 km/h.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,