MENU

Kia Niro EV – wielkie przygotowania

MINI Cooper dla pary książęcej

8 maja 2018 Great news! Autor:

Nissan rezygnuje z silników Diesla

Postępując zgodnie z trendem narzuconym przez kilku innych producentów teraz także i Nissan decyduje się na powolne wygaszanie sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Jak donosi agencja Reuters, powołując się na rozmowę z jednym z wysoko postawionych przedstawicieli marki z Kraju Kwitnącej Wiśni, Nissan będzie powoli odchodził od sprzedaży samochodów z silnikami Diesla. Decyzja jest spowodowana szerokim przeświadczeniem społeczeństw Europy o rosnących kosztach używania aut z takim silnikiem. Przez wysokie wydatki w tym przypadku rozumie się jednak nie zużycie paliwa, ale coraz wyższe podatki, opłaty drogowe, ekologiczne oraz zakaz wjazdu aut z silnikami Diesla do centrów dużych metropolii w Europie.

2015-nissan-qashqai-1-6-dci-test-5

Decyzja Nissana jest tym ciekawsza, że obecnie marka wykorzystuje w swoich samochodach silniki konstrukcji Renault, które uznawane są za jedne z najnowocześniejszych w swojej klasie. Jednocześnie silniki te są stale dostosowywane do coraz ostrzejszych norm czystości wytwarzanych spalin. Mowa o trzech motorach – 1.5 dCi, 1.6 dCi oraz 2.0 dCi. Jednostki montowane są obecnie w niemal wszystkich modelach jakie oferuje Nissan w Europie.

2016-nissan-leaf-test-12

W zeszłym roku niemal połowa sprzedawanych na największych 15 rynkach Europy samochodów wyposażona była w silniki Diesla. Pomimo zmniejszonego zainteresowania motorami na olej napędowy w chwili obecnej analitycy przewidują, że wyniki za rok 2018 nie będą wcale wiele różnić się od tych za rok 2017.

Jaka przyszłość czeka silniki wysokoprężne? Dowiemy się w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy wraz ze stopniowym zaostrzaniem norm emisji spalin przez Unię Europejską oraz nowymi programami dofinansowania zakupu nowego samochodu z alternatywnym źródłem napędu przez rządy państw wspólnoty.

Tagi: , , , , , , , , ,

One Response to Nissan rezygnuje z silników Diesla

  1. superparts.pl pisze:

    Sam jestem ciekawy co dalej z silnikami wysokoprężnymi

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij