MENU
Kia-Niro-EV-01

Kia Niro EV – wielkie przygotowania

Mini-01

MINI Cooper dla pary książęcej

2016-nissan-leaf-test-3

8 maja 2018 Great news! Autor:

Nissan rezygnuje z silników Diesla

Postępując zgodnie z trendem narzuconym przez kilku innych producentów teraz także i Nissan decyduje się na powolne wygaszanie sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Jak donosi agencja Reuters, powołując się na rozmowę z jednym z wysoko postawionych przedstawicieli marki z Kraju Kwitnącej Wiśni, Nissan będzie powoli odchodził od sprzedaży samochodów z silnikami Diesla. Decyzja jest spowodowana szerokim przeświadczeniem społeczeństw Europy o rosnących kosztach używania aut z takim silnikiem. Przez wysokie wydatki w tym przypadku rozumie się jednak nie zużycie paliwa, ale coraz wyższe podatki, opłaty drogowe, ekologiczne oraz zakaz wjazdu aut z silnikami Diesla do centrów dużych metropolii w Europie.

2015-nissan-qashqai-1-6-dci-test-5

Decyzja Nissana jest tym ciekawsza, że obecnie marka wykorzystuje w swoich samochodach silniki konstrukcji Renault, które uznawane są za jedne z najnowocześniejszych w swojej klasie. Jednocześnie silniki te są stale dostosowywane do coraz ostrzejszych norm czystości wytwarzanych spalin. Mowa o trzech motorach – 1.5 dCi, 1.6 dCi oraz 2.0 dCi. Jednostki montowane są obecnie w niemal wszystkich modelach jakie oferuje Nissan w Europie.

2016-nissan-leaf-test-12

W zeszłym roku niemal połowa sprzedawanych na największych 15 rynkach Europy samochodów wyposażona była w silniki Diesla. Pomimo zmniejszonego zainteresowania motorami na olej napędowy w chwili obecnej analitycy przewidują, że wyniki za rok 2018 nie będą wcale wiele różnić się od tych za rok 2017.

Jaka przyszłość czeka silniki wysokoprężne? Dowiemy się w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy wraz ze stopniowym zaostrzaniem norm emisji spalin przez Unię Europejską oraz nowymi programami dofinansowania zakupu nowego samochodu z alternatywnym źródłem napędu przez rządy państw wspólnoty.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , ,

  • https://superparts.pl/ superparts.pl

    Sam jestem ciekawy co dalej z silnikami wysokoprężnymi