MENU

Mercedes-Benz eSprinter – cichy kurier

Nissan-GT-R-NISMO-GT3-01

Nissan GT-R Nismo GT3 – dzień dziecka

rimac-01

30 maja 2018 Great news! Autor:

Jak Rimac sprzedał 3 auta jednego dnia?

Szef sprzedaży chorwackiej firmy produkującej elektryczne superauta powiedział, że było to „najlepsze działanie marketingowe w historii”.

Niemal dokładnie rok temu jeden z prowadzących program The Grand Tour – Richard Hammond doznał ciężkiego wypadku. Podczas kręcenia jednego z materiałów do programu podczas wyścigów górskich w Szwajcarii wypadł z krętej drogi. Auto, którym jechał, zostało doszczętnie zniszczone. Co prowadził wtedy popularny „Chomik”? Chorwacki elektryczny supersamochód marki Rimac.

rimac-02

W wywiadzie dla Autocar szef sprzedaży Rimaca – Kreso Coric – przyznał, że tylko tego samego dnia, którego wydarzył się wypadek producent przyjął… 3 zamówienia na sportowy model. Co więcej, Coric określił to wydarzenie jako „best marketing ever”, chociaż przyznał, że początkowo sytuacja wyglądała dramatycznie, a sami pracownicy w myślach szukali już nowej pracy.

rimac-03

Rimac to elektryczny supersamochód zdolny rozpędzić się do pierwszej „setki” poniżej 2 sekund. Prędkość 300 km/h osiąga zaś w niecałe 12 sekund. Cena samochodu wynosi ponad 2 miliony dolarów, przeciętny kupiec wydaje zaś na opcje średnio 615 tys. dolarów. Chociaż pierwsze auta nie docierają jeszcze do klientów, to w sumie praktycznie cały wolumen produkcyjny już zdążył się wyprzedać.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,