MENU

Nissan NV250 – japoński kangur

Renault EZ-POD – autonomiczny kokos

16 maja 2019 Great news! Autor:

Ford Focus ST także w nadwoziu kombi!

Tatusiowie, wiemy, że czekaliście na to. Nowa generacja hot hatcha, podobnie jak poprzednia, będzie dostępna także z przedłużonym nadwoziem.

Ford zaliczył bardzo mocne wejście na rynek szybkich samochodów kompaktowych. Focus ST nowej generacji może się bowiem pochwalić silnikiem wprost z odmiany RS. Potężny motor 2.3 EcoBoost generuje 280 koni mechanicznych i 420 Nm momentu obrotowego, do tego ST jest dostępne z silnikiem wysokoprężnym. Diesel ma mniejszą pojemność i moc, jednak może się pochwalić momentem obrotowym o niemal identycznej wartości – 400 Nm. Te liczby wystarczą, aby sprawnie rozpędzić Focusa ST także z nieco cięższym nadwoziem kombi.

Na razie Ford nie podaje szczegółów dotyczących samochodu, takich jak choćby czas przyspieszenia do pierwszej „setki”. Możemy się jednak spodziewać, że będzie to trwać minimalnie dłużej od wersji hatchback. Więcej szczegółów poznamy niebawem, Ford bowiem zapowiada wprowadzenie odmiany ST w nadwoziu kombi do sprzedaży jeszcze tego lata.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij