MENU

Ford Focus ST także w nadwoziu kombi!

Opel Movano 2019 – facelifting technologiczny

17 maja 2019 Great news! Autor:

Renault EZ-POD – autonomiczny kokos

Kolejny producent stawia swoje pierwsze kroki w temacie samochodów autonomicznych. Swoją wizję przedstawia Renault.

EZ-POD to pojazd oparty na płycie podłogowej oraz strukturze nadwozia dobrze znanego modelu Twizy. Elektryczny pojazd będzie na razie testowany, jednak niewykluczone jest, że niedługo zobaczymy autonomiczne Renault na ulicach w roli taksówek lub pojazdów usprawniających transport choćby na lotniskach.

Autonomiczny pojazd jest przystosowany do przewozu dwójki pasażerów oraz niedużego bagażu. Fotele w środku są zapożyczone wprost z Twizy. Zastosowane materiały wykończeniowe, zgodnie z zapewnieniami producenta, są ekologiczne i maksymalnie łatwe do utrzymania w czystości. EZ-POD ma bowiem znaleźć swoje zastosowanie w transporcie tzw. „pierwszej” oraz „ostatniej mili”. Co więcej, Renault przygotowało także odmianę w pełni dostawczą pojazdu oraz przystosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych.

Chociaż producent nie podaje wprost jaki zasięg ma EZ-POD, to w komunikacie prasowym informuje, że jest to wartość minimalna dla transportu na krótkich miejskich dystansach. Podobnie sprawa ma się z prędkością maksymalną, która została znacznie ograniczona.

Na razie nie wiemy czy i kiedy EZ-POD będzie testowany na ulicach miast. Wszystko wskazuje jednak na to, że Renault na dobre rozpoczęło pracę nad pojazdami przyszłości, gdzie dla kierowcy miejsca już nie będzie.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij