MENU

BMW 2002 Hommage – hołd dla ikony

Nowe Subaru BRZ – wzorem Toyoty

25 maja 2016 Great news! Autor:

Skoda Atero Coupe – juwenalia po czesku

Co się stanie gdy grupie 26 swoich studentów da się wolność w projektowaniu samochodu i dowolną ilość części?

Skoda nie raz zaskakiwała nas dosyć szalonymi jak na siebie autami koncepcyjnymi. Raczej stonowany wizerunek marki często zaburza grupa młodych i szalonych studentów czeskiego producenta. Tym razem na warsztat wzięli oni model Rapid Spaceback, pozbawili go tylnych drzwi przy tym wydłużając przednie. Dodatkowo przesunęli oni słupek B dalej, a słupek C skrócili – wszystko aby uzyskać auto o nadwoziu coupe. Agresywnego wyglądu Atero Coupe nadają nowe zderzaki, maska z wlotami powietrza, w pełni LEDowe reflektory oraz dwie końcówki układu wydechowego i spojler. Auto stoi na 18-calowych felgach z jednej z wersji Octavii.

2016-skoda-atero-coupe-02

Pod maską znalazł się silnik 1.4 TSI generujący 125 koni mechanicznych, natomiast we wnętrzu (którego zdjęcia niestety nie opublikowano) zamontowano system audio o mocy 1400 watów. Dodatkowo atmosfery nadaje oświetlenie w kolorze czerwonym.

Niestety tradycyjnie dla czeskiego producenta Atero Coupe skończy tylko jako auto studyjne.

2016-skoda-atero-coupe-03

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij