MENU

Honda HR-V Sport – rozszerzenie gamy

Skoda Scala – nowa perspektywa

6 grudnia 2018 Great news! Autor:

Fiat Panda zdobył zero gwiazdek w teście zderzeniowym

To nie jest dobra wiadomość dla Fiata. Miejska Panda uzyskała fatalny wynik w teście zderzeniowym, chociaż jest jedno „ale”.

Odbywająca się ostatnio seria testów zderzeniowych organizowanych przez Euro NCAP przyniosła złe informacje dla grupy FCA, ale o tym za chwilę. Podczas przeprowadzanych testów rozbite zostało w sumie aż 8 modeli aut. Maksymalną notę pięciu gwiazdek otrzymały: Volvo S60/V60, Peugeot 508, Jaguar I-Pace, Hyundai Santa Fe, Audi Q3 i BMW X5. Pozostałe dwa auta będące konstrukcjami grupy FCA nie zdały egzaminu już tak dobrze.

Nowy Jeep Wrangler zasłużył na ocenę zaledwie jednej gwiazdki. Nie oznacza to oczywiście, że jadąc nową terenówką zginiemy najeżdżając na krawężnik. Ocena Jeepa wynika z niskich ocen aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa i kiepskiego wyniku w teście ochrony pieszych. Blado wypadła także ochrona pasażerów dorosłych, jednak ochrona dzieci została oceniona o wiele lepiej.

Najgorszy wynik w sesji testów uzyskał Fiat Panda. Samochód zdobył łączną notę zera gwiazdek. Specjaliści z Euro NCAP bezpieczeństwo dorosłych pasażerów ocenili na 45%, bezpieczeństwo dzieci na zaledwie 16%, ochrona pieszych to 47%. Najgorzej wypadła ocena systemów bezpieczeństwa, za którą Fiat dostał zaledwie 7%. Co ciekawe, Panda była już testowana przez stowarzyszenie w 2011 roku i zgodnie ze standardami, które wtedy funkcjonowały przy przeprowadzaniu testów, małe auto uzyskało ocenę czterech gwiazdek na pięć możliwych.

Warto w tym miejscu nadmienić, że testowane samochody zawsze są skonfigurowane tak, aby mieć na pokładzie standardowe wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij