MENU
Dynamic photo, 
Colour: Sepang Blue

Audi SQ7 TDI – diesel, którego chcesz mieć

renault_71386_global_en

Znamy cennik nowego Renault Megane

2016-Ford-ka-01

8 marca 2016 Great news! Autor:

Nadciąga nowy Ford Ka+

Nie będzie to już konstrukcja opierająca się na Fiacie 500. Nie będzie też produkowany w Polsce. Będzie natomiast pięciodrzwiowy i oparty na większej Fieście.

Obecna generacja Forda Ka jest już na rynku kilka lat i niedługo oficjalnie wyjdzie z oferty sprzedażowej. Jednak jak donoszą brytyjskie media nowa generacja tego auta miejskiego wejdzie do sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Co ważne – wiemy jak będzie wyglądać bowiem auto jest już oferowane między innymi na rynku południowoamerykańskim.

Co ciekawe nowe Ka+ zbudowano na tej samej płycie podłogowej co większą Fiestę, a oba auta nie różnią się wiele rozmiarem, co teoretycznie rodzi pytanie – po co oferować dwa tak zbliżone do siebie auta? Odpowiedź jest prosta, Fiesta jest z nami od kilku lat i na przyszły rok zapowiadany jest jej następca (przypuszczalnie o takiej samej nazwie). Ka+ oferowane będzie z tymi samymi jednostkami silnikowymi co Fiesta, z wyłączeniem najmocniejszych jednostek z linii EcoBoost. Samochód wyposażony będzie w 4-calowy ekran systemu info-rozrywki na środku deski rozdzielczej, natomiast między zegarami znajdziemy 2,3-calowy ekran wyświetalący informacje komputera pokładowego – przypuszczalnie oba ekrany będą dostępne tylko w wyższych wersjach wyposażeniowych, ponieważ Ka+ ma mieć charakter auta budżetowego.

Najprawdopodobniej najmniejszy Ford będzie produkowany w Krajowej (Rumunia), dalsza produkcja na terenie Polski nie jest możliwa i nie jest nawet brana pod uwagę.

Zdjęcie u góry przedstawia wersję produkcyjną na rynek Brazylijski, poniższe ilustracje przedstawiają natomiast koncepcyjnego Forda Ka na rok modelowy 2013.


2016-Ford-ka-02 2016-Ford-ka-03

Zobacz również:

Tagi: , , ,

  • http://motobianco.pl/ Motobianco

    Wreszcie Ka będzie wyglądał przyzwoicie. Pierwsza i druga generacja wyglądała co najmniej…. kontrowersyjnie. Chociaż miało to też swój urok. Teraz będzie wyglądać jak każdy Ford.

  • http://wypozyczalniaszczecin.pl Wypożyczalnia samochodów Szcze

    Pierwsze generacje miały swój charakterystyczny wygląd, albo się podobały albo nie, ale się wyróżniały. Ten model wygląda przeciętnie i na pewno nie zwróci takiej uwagi jak poprzednicy. Jak dla mnie krok w tył, przynajmniej stylistycznie

  • http://amigorentacar.pl/ Emil

    To, że będzie wyglądać jak każdy Ford nie oznacza niestety, iż zdoła dorównać do reszty np. w kwestii mechanicznej.