MENU

Nissan X-Trail X-Scape – z lotu ptaka

BMW serii 8 powraca!

11 maja 2017 Great news! Autor:

BMW serii 2 przeszło facelifting

Niemiecka marka chwali się, że seria 2 po liftingu może się pochwalić między innymi “zupełnie nowym wnętrzem”, co szczerze mówiąc nie jest takie proste do zauważenia.

Seria 2 również w wersji M przeszła bardzo subtelną kurację odmładzającą. Zauważenie zmian zarówno nadwozia i wnętrza jest bardzo trudnym zadaniem: prawdopodobnie nawet zagorzali fani marki z trudem będą w stanie na pierwszy rzut oka powiedzieć, które elementy samochodu zostały zmodernizowane. Największą bowiem zmianą są światła. W zmodernizowanych egzemplarzach w standardzie znajdą się reflektory bi-LED, natomiast opcjonalnie klient będzie mógł wybrać reflektory adaptacyjne LED. Zmianie uległy też tak zwane nerki, które zostały minimalnie powiększone. Przednia część nadwozia, dzięki także zmienionym minimalnie kształcie reflektorów oraz wlotom powietrza, zyskała nieco bardziej agresywny wygląd. Do wyboru klienci będą mieli cztery nowe wzory felg, dwa o rozmiarze 17, dwa o rozmiarze 18 cali.

2018-bmw-2-series-02 2018-bmw-2-series-032018-bmw-2-series-04 2018-bmw-2-series-05

Pomimo, że BMW twierdzi, że wnętrze jest “zupełnie nowe”, to zmiany są… mniej niż kosmetyczne. Nie wiadomo oczywiście, czy nie oznacza to użycia nowych materiałów wykończeniowych. Niemniej jednak wnętrze nowej serii 2 może pochwalić się większą ilością tworzywa z tak zwanej fortepianowej czerni oraz przemodelowanymi wylotami nawiewu klimatyzacji. Miłośników używania smartfonów (czego nie doradzamy robić w czasie jazdy) ucieszy fakt, że opcjonalnie we wnętrzu znajdzie się ładowarka indukcyjna oraz hotspot Wi-Fi, który będzie mógł obsłużyć aż 10 urządzeń na raz. Ekran systemu multimedialnego będzie mógł być wreszcie używany za pomocą dotyku.

2018-bmw-2-series-10 2018-bmw-2-series-112018-bmw-2-series-12 2018-bmw-2-series-13

Pod maską nie znajdziemy nowych silników. Jedyna zmiana, jaka zaszła w tym kontekście, to nowy system turbodoładowania w jednostkach wysokoprężnych oraz ulepszone działanie wtrysków paliwa. Możliwe, że zmiany są podyktowane chęcią jeszcze większego zredukowania ilości spalanego paliwa.

Zmodernizowaną serię 2 będzie można spotkać w salonach już od lipca bieżącego roku.


2018-bmw-2-series-06 2018-bmw-2-series-07
2018-bmw-2-series-08 2018-bmw-2-series-09

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij