MENU

BMW serii 3 Touring (G21) – klasyka wciąż w...

Ford Puma – rozmiar bez zmian

24 czerwca 2019 Great news! Autor:

Audi SQ8 – mocno i modnie

Producent samochodów segmentu premium z Ingolstadt prezentuje sportową odmianę swojego popularnego SUVa „coupe”.

To jest mocne wejście w rynek. SQ8 chociaż nie odróżnia się diametralnie od „cywilnej” wersji modelu pod względem stylistycznym, to pod jego maską pracuje prawdziwy potwór. Zostańmy jednak jeszcze przed chwilę przy wyglądzie – SQ8 wyróżnia się specjalnym wzorem felg, srebrnym dyfuzorem, czterema końcówkami układu wydechowego i dodatkowymi wlotami powietrza.

Pod maską znajduje się natomiast podwójnie doładowane V8 wspomagane przez „miękki” układ hybrydowy o napięciu 48V. Co ważne, mówimy tutaj o silniku napędzanym… olejem napędowym. Tego samego diesla znajdziemy między innymi pod maską modelu SQ7. Standardowo SQ8 jest oferowane z karbonowymi hamulcami na wszystkich czterech kołach oraz adaptacyjnym zawieszeniem.

Produkujący niecałe 430 koni mechanicznych silnik może się pochwalić momentem obrotowym na poziomie 900 Nm już przy 1 000 obrotów! Dzięki temu sprint niemałego SUVa do „setki” trwa zaledwie 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna tradycyjnie ograniczona została do 250 km/h. Co ciekawe, samochód w trybie czysto elektrycznym może rozpędzić się do 22 km/h.

Jak donoszą zagraniczne portale motoryzacyjne, Audi pracuje nad benzynową odmianą SQ8 – na razie nie wiadomo jednak czy i kiedy wejdzie ono do produkcji.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij