MENU
BMW M4 Competition Package

Nowy Competition Package dla BMW M3 i M4

Nowe oznaczenia modeli AMG

MINI John Cooper Works Convertible

15 stycznia 2016 Great news! Autor:

MINI John Cooper Works Convertible – oda do radości

Od pewnego czasu cała gama MINI przechodzi modernizację i kolejnym punktem odświeżania wizerunku jest najmocniejsza wersja auta w wersji z opuszczanym dachem.

Nie jest tajemnicą, że MINI prowadzi się doskonale i jest chyba autem dającym najwięcej radości w swoim segmencie. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na topową wersję oznaczoną literkami JCW. Dołóżmy do tego otwarte niebo nad głową i mamy przepis na sporo frajdy z jazdy.

MINI John Cooper Works Convertible

Pakiet John Cooper Works dodaje MINI sporo animuszu. Nie są to oczywiście jakieś wielkie zmiany, ale diabeł tkwi w szczegółach – bardziej drapieżny front z większą liczbą wlotów powietrza i inną strukturą grilla. Do tego światła LED, sportowy wydech, odpowiednie felgi i malowanie. Kilka detali także znajdziemy we wnętrzu, jak choćby chromowane nakładki na pedały, oznaczenia JCW na progach, sportową kierownicę i fotele. Generalnie wersję Convertible wyróżnia jedynie rzecz jasna składany materiałowy dach (na którym także możemy zażyczyć sobie wzór brytyjskiej flagi), który otwiera się w ciągu 18 sekund, o ile nie przekroczymy 30 km/h. W nowym MINI udało się wygenerować większy bagażnik, który pomieści 215 litrów.

MINI John Cooper Works Convertible

W przypadku wersji John Cooper Works jednak nie to jest najważniejsze. Podobnie jak w pozostałych wersjach MINI pod maską znajdziemy czterocylindrowy silnik o pojemności dwóch litrów i mocy 231 KM. Rozwija on także 320 Nm momentu obrotowego, co przekłada się na sprint do setki w 6,6 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą  242 km/h. Jeśli zamiast 6-biegowego manuala zdecydujecie się na skrzynię automatyczną Steptronic czas przyspieszenia do 100 km/h zmaleje o 0,1 sekundy kosztem 2 km/h prędkości maksymalnej. Co ważne, odmiana JCW charakteryzuje się elektronicznym dyferencjałem z przodu, sportowym zawieszeniem i znakomitymi hamulcami Brembo.


MINI John Cooper Works Convertible MINI John Cooper Works Convertible MINI John Cooper Works Convertible MINI John Cooper Works Convertible MINI John Cooper Works Convertible MINI John Cooper Works Convertible

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij