MENU

Lamborghini Centenario LP 770-4 – idealny plakat dla chłopca

Następca McLarena P1 całkowicie elektrycznym autem?

Fiat 124 Spider Abarth

1 marca 2016 Great news! Autor:

Fiat 124 Spider Abarth – la dolce vita!

Fiat nareszcie zaczął znów robić auta jakich chcemy. W Genewie pokazano mały, stylowy kabriolet, który zyskał także odmianę ze skorpionem w logo – oto Fiat 124 Spider Abarth.

Dość długo musieliśmy czekać na nowy model spod znaku Abarth. Po małej 500tce i Punto nareszcie przyszła pora na auto, które po premierze od razu aż się prosiło o usportowioną wersję. Mieliśmy urokliwe nadwozie, włoski styl, wiatr we włosach, podzespoły wspólne z Mazdą MX-5 i dość… słabe silniki.

Fiat 124 Spider Abarth

124 Spider Abarth też nie jest propozycją dla tych, którzy preferują nadmiar mocy. Mamy tu bowiem zaledwie benzynowe 1.4 MultiAir, które dzięki turbosprężarce generuje 170 KM mocy i 230 Nm momentu obrotowego. Osiągi więc są także dość umiarkowane – prędkość maksymalna to 230 km/h, a pierwsza setka pojawi się na liczniku po 6,8 sekundy. Całkiem szybko, acz z klasą.

Fiat 124 Spider Abarth

To jednak chyba nie będzie najważniejsze w tym aucie. Są inne rzeczy, które mają wywołać uśmiech na ustach, jak chociażby napęd na tył z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Do tego Fiat będzie wyjątkowo lekki – ma ważyć jedynie 1060 kg, a co więcej masa ta ma być rozmieszczona w idealnym stosunku 50% z przodu, 50% z tyłu. Ryzykujemy stwierdzenie w ciemno, że auto będzie się wybornie prowadzić.

Fiat 124 Spider Abarth

Ma też dobrze brzmieć, gdyż zmieniono wydech, a moc ma być przekazywana albo przez klasyczny 6-biegowy manual, albo przez automat Sequentiale Sportivo. Mamy do tego również bardziej rasowy wygląd, z charakterystyczną czarną maską, innymi 17-calowymi felgami, czerwonymi detalami i zgrabnym tylnym skrzydłem. Prezentuje się naprawdę znakomicie – z jednej strony bojowo, z drugiej wciąż wysmakowanie i elegancko.

Fiat 124 Spider Abarth

Jedyna zła wiadomość to cena – Fiat mówi o kwocie w okolicach 40 tysięcy euro. To nie mało, ale jeśli Ci to nie przeszkadza już we wrześniu możesz jeździć nowym Abarthem. Razem z cywilną wersją pokazano też rajdówkę na bazie 124tki.


Fiat 124 Spider Abarth Fiat 124 Spider Abarth Fiat 124 Spider Abarth Fiat 124 Spider Abarth

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij