MENU
mitsubishi_outlander_bs_wyroz

Dzień na planie z Mitsubishi Outlanderem

topgear

Nowy Top Gear – na gorąco

topgear_1

28 maja 2016 Blogi Autor:

Top Gear już jutro powraca na antenę!

Czas płynie nieubłaganie – trudno uwierzyć, że od zakończenia współpracy BBC z Clarksonem, Hammondem i Mayem minął już ponad rok. W tym okresie dowiedzieliśmy się, że nowy Top Gear będzie miał aż szóstkę prowadzących, a z kolei Jeremy i spółka będą tworzyć show o nazwie Grand Tour dla Amazona. Najważniejsza zabawa zaczyna się jednak już w tę niedzielę. To właśnie 29 maja zadebiutuje pierwszy odcinek 23 sezonu Top Gear – już pod egidą Chrisa Evansa.

Tysiące plotek, miesiące przygotowań i setki godzin nagrań. Ekipa, która przejęła schedę po poprzednikach, nie ma najłatwiejszego zadania. Ba, jest to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie można sobie wyobrazić. Cel jest prosty: godnie zastąpić znakomity format wypracowany przez poprzednią trójcę. Niektórzy twierdzą, że to niewykonalne… i prawdopodobnie mają sporo racji. Drugi obóz jest bardziej optymistyczny: „Nie ma się czym przejmować, bo zamiast jednego programu motoryzacyjnego, będziemy mieć dwa.”

W całej tej dyskusji jedna rzecz wydaje się być pewna: nowi prowadzący nie mogą w 100% kopiować pomysłów poprzedników, bo może to zakończyć się katastrofą. Tyle mówi teoria, praktykę poznamy już jutro – w odcinku zobaczymy:

– Wyprawę Chrisa Evansa i Matta LeBlanca Reliantami Rialto,
– Pojedynek Vipera ACR (Chris Evans) z Corvette C7 Z06 (Sabine Schmitz) w Nevadzie,
– Matta LeBlanca w ekstremalnym Arielu Nomadzie,
– Jesse’ego Eisenberga i Gordona Ramsaya jako gości.

źródło

topgear_9

Przecieki mówią o sporym przemodelowaniu wywiadów. Nowy segment będzie nosić nazwę „Superstar in a Rallycross Car”. Zmieni się nitka toru, dodane zostaną fragmenty terenowe, a nowym autem ma być Mini Cooper. Wśród kolejnych gości zapowiadani są m.in. Damian Lewis (znany z „Kompanii Braci” i serialu „Homeland”), czy Seasick Steve.

Wśród innych materiałów przygotowanych na potrzeby najnowszej serii zobaczymy m.in. wycieczkę po Londynie w Mustangu Hoonicorn Kena Blocka, wyścig z czasem w Jaguarze F-Type SVR, odpowiedź na pytanie „Czy nawet dziecko potrafi driftować najnowszym Fordem Focusem RS?”, afrykański test SUVów i w końcu torowe testy Ferrari F12 TDF, Ferrari 488 Spider, McLarena 675LT, BMW M2, Audi R8 V10 i Astona Martina Vulcana. Wszystko to brzmi niebezpiecznie podobnie do tego, co robili poprzednicy, ale pozostaje liczyć, że obecność aż szóstki prezenterów wniesie sporą dawkę świeżości i nowe podejście do realizacji filmów.

Zupełną nowością będzie emitowany zaraz po głównym show program Extra Gear. Poprowadzi go Rory Reid – dziennikarz motoryzacyjny wyłoniony do ekipy Top Gear z internetowego konkursu – oraz Chris Harris. Ten drugi zyskał popularność tworząc spektakularne treści na YouTube; wystarczy wspomnieć porównanie McLarena P1, Porsche 918 i LaFerrari. Ich spin-off ma zawierać dodatkowe wywiady oraz nieudane sceny. To drugie brzmi szczególnie ciekawie w kontekście książki byłego scenarzysty Top Gear za czasów Clarksona, Richarda Portera, który odpowiadając na pytanie „Dlaczego nigdy nie stworzyliście specjalnego programu z kompilacją wpadek?” pisał „To proste. Po prostu takich nie mieliśmy. Wszystko, co było w teorii nieudane – ładowaliśmy do właściwego materiału”.

topgear_4

Clarkson zbudował ze współprowadzącymi niespotykaną relację, która znakomicie sprawdzała się na ekranie. Ludzie kochali ten program, bo widzieli w nim samych siebie – ich pasję, wygłupy z kumplami. Wypracowanie podobnego układu będzie najtrudniejszym zadaniem Chrisa Evansa, Matta LeBlanca i całej reszty. Pierwsze efekty poznamy już za parę godzin na antenie BBC Brit – premiera w tę niedzielę o 22:00, 60 minut po debiucie na Wyspach.

Na bezpośrednie porównanie poczekamy do jesieni. Wtedy zadebiutuje The Grand Tour, czyli nowy program Clarksona, Hammonda i Maya. 


topgear_2 topgear_3 topgear_5 topgear_6 topgear_8 topgear_10 topgear_11 topgear_12

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,