MENU

Skoda Kamiq – nowy crossover na horyzoncie

Dacia Duster najpopularniejszym SUVem w Polsce

25 stycznia 2019 Great news! Autor:

Xpeng G3 – Tesla dla ubogich

Start-upy pracujące nad pojazdami elektrycznymi są coraz popularniejsze, szczególnie dużo tego typu firm zaczęło działać w Chinach. Poznajcie efekt jednego z nich.

Xiaopeng Motors powstało w 2014 roku i pokazało produkcyjną wersję swojego w pełni elektrycznego SUVa G3. Konstruktorzy zdają się nie kryć inspiracji Teslą Model X, jednak w tradycyjny dla Azjatów sposób, wszystko – pomimo, że podobne – wygląda jakoś biednej. We wnętrzu znajdziemy niemal identyczne wskaźniki, ogromny ekran systemu multimedialnego oraz podobnie stylizowane fotele i tylną kanapę z wyprofilowanymi miejscami.


Silnik elektryczny napędzający auto ma niecałe 200 koni mechanicznych mocy, którą czerpie z baterii o pojemności 47,6 kWh. Czas ładowania samochodu za pomocą szybkiej ładowarki do 80% to 30 minut, a zasięg w cyklu pomiaru NEDC to 365 kilometrów. Niestety przyspieszenie nie jest tak porażające jak w Tesli – model X w 3,7 sekundy mknie już dobrze ponad 100 km/h, a Xpeng… potrzebuje tyle na osiągnięcie 50 km/h.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij