MENU

Skoda – ostateczna elektryfikacja

Aston Martin Vantage 2018 – śladami Bonda

21 listopada 2017 Great news! Autor:

W Chinach powstaje fabryka Polestara

Polestar, który od niedawna stał się samodzielną marką, właśnie rozpoczął budowę centrum produkcyjnego w miejscowości Chengdu w Chinach.

„Dzieło sztuki”. Właśnie takimi słowami producent opisuje swoją fabrykę. To ma być jeden z najbardziej przyjaznych środowisku zakładów na świecie, ale prócz ekologii, liczyć będzie się też wydajność. I choć początkowo szefowie marki zakładają produkcję maksymalnie 500 samochodów rocznie, to liczba ta wzrośnie wraz z rozbudową gamy modelowej.

2018-polestar-3

Projekt centrum powstał we współpracy z norweskimi architektami z firmy Snøhetta, których dzieła odznaczają się podobną filozofią do skandynawskiej marki. Bo choć Polestar oficjalnie oddzielił się od Volvo, to jego auta oczywiście w znacznym stopniu będą bazować na szwedzkich modelach.

Początkowo fabryka w Chengdu wytworzy samochód Polestar 1, czyli zaprezentowane niedawno dwudrzwiowe coupe. Spodziewane dane techniczne robią wrażenie – moc 600 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 1000 Nm to efekt połączenia 4-cylindrowego silnika spalinowego i dwóch motorów elektrycznych. „Na prądzie” auto przejedzie nawet 150 km, a jego całe nadwozie zostanie wykonane z włókna węglowego.

Oficjalnie potwierdzono też, że w połowie 2019 roku zostanie zaprezentowany Polestar 2, czyli niewielki sedan, który na celownik ma wziąć Teslę Model 3. Tuż po nim na rynku zadebiutuje SUV Polestar 3 mierzący z kolei w Teslę Model X.

2018-polestar-5

Łączna inwestycja chińskiego Geely w rozwój Polestara wyniesie 640 mln Euro. Centrum produkcyjne będzie gotowe już za kilka miesięcy, a obok fabryki powstanie też dział obsługi klienta oraz tor testowy. Na pierwsze produkcyjne egzemplarze przyjdzie nam jednak zaczekać – Polestar 1 nie zjedzie z taśm wcześniej niż w połowie 2019 roku.


2018-polestar-7 2018-polestar-1 2018-polestar-4

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij