MENU
2017 Nissan GT-R

Nowy Nissan GT-R – remake Godzilli

2017-aston-martin-v8-vantage

Nowy Aston Martin V8 Vantage – standardowo z manualem!

Volvo V60 Polestar Safety Car

29 marca 2016 Great news! Autor:

Volvo V60 Polestar samochodem bezpieczeństwa WTCC

Volvo V60 Polestar bez wątpienia będzie najbezpieczniejszym samochodem bezpieczeństwa w historii. Debiut w tej roli zaliczy już 1 kwietnia.

WTCC – mistrzostwa wyścigów samochodów turystycznych to jedna z najpopularniejszych dyscyplin w świecie motorsportu, a same wyścigi niejednokrotnie są o wiele ciekawsze od bardziej kojarzonych serii wyścigowych. Jest to także świetne miejsce do zareklamowania swojego produktu. W tym sezonie lokowaniu ulegnie produkt w postaci sportowej wersji Volvo V60 – przygotowanej przez tunera szwedzkiej marki – Polesar.

Volvo V60 Polestar będzie samochodem bezpieczeństwa przez wszystkie dwanaście rund serii wyścigowej, a swój pierwszy występ w tej roli zaliczy już 1 kwietnia na torze Circuit Paul Ricard we Francji. Polestar napędzany jest przez rzędowy silnik sześciocylindrowy, gdzie moc 350 koni mechanicznych przenoszona jest na wszystkie 4 koła. Auto do 100 km/h rozpędza się w mniej więcej 5 sekund a jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Bez wątpienia takie osiągi wystarczą do sprawnego konwojowania kolumny wyczynowych aut WTCC.

Co ciekawe nie będzie do jedyne Volvo sygnowane znakiem Polestar na torze, bowiem jeden z zespołów w tym roku będzie wykorzystywać w czasie wyścigów dwa egzemplarze Volvo S60 Polestar TC1.


Volvo V60 Polestar Safety Car Volvo V60 Polestar Safety Car
Volvo V60 Polestar Safety Car Volvo V60 Polestar Safety Car

Zobacz również:

Tagi: , , , , ,