MENU

Nissan NV200 tylko w wersji elektrycznej

Audi TT RS odmłodzone

6 lutego 2019 Great news! Autor:

Volkswagen Passat zmodernizowany

Jeden z największych hitów sprzedażowych w Europie i samochód stanowiący o sile marki Volkswagen – Passat – właśnie został poddany modernizacji.

Chociaż to tylko facelifting, to może się okazać, że to najważniejszy tego typu zabieg w tym roku. Nowe zderzaki, przemodelowany grill oraz wzory felg to tylko wierzchołek góry lodowej. Z przodu najważniejsze są bowiem nowe i od teraz standardowe światła LED, te same co w Touaregu. W tej technologii wykonane będą także światła do jazdy dziennej oraz przeciwmgielne. Ogólnie Passat z zewnętrz nie różni się wiele od poprzedniej wersji i najwięcej zmian kryje w środku.

W kabinie zaobserwujemy m.in. nową wersję systemu Active Info Display, czyli ekranu, na którym oprócz wskazań obrotomierza oraz prędkościomierza kierowca zobaczy informacje z nawigacji, systemu audio oraz asystentów jazdy. Nowa jest również kierownica, a także ekran systemu multimedialnego na środku deski rozdzielczej – może mieć rozmiar 6,5; 8 lub 9,2 cala. Co ciekawe, z deski rozdzielczej zniknął analogowy zegarek.

Na pokładzie Passata będą mogły się znaleźć systemy jazdy półautonomicznej; samochód będzie mógł przejąć kontrolę nad samym sobą do prędkości aż 210 km/h! Poza tym za bezpieczeństwo podróży będzie odpowiadać adaptacyjny tempomat połączony z systemem GPS, dzięki czemu samochód sam zacznie zwalniać przed skrzyżowaniami i rondami. Systemy takie jak kontrola martwych pól w lusterkach oraz awaryjnego hamowania nie wymagają chyba w tym przypadku nawet wspominania.

Pod maską znajdą się silniki benzynowe 1.5 TSI o mocy 150 oraz 190 koni mechanicznych oraz 2.0 TSI o mocy blisko 270 koni mechanicznych. Gamę uzupełnią diesle o pojemności 1.6 oraz 2.0 i mocy odpowiednio 120 koni (w przypadku mniejszego motoru) oraz 150 lub 240 (w przypadku drugiego). Dodajmy, że najmocniejszy ropniak to jednostka z podwójnym doładowaniem. Ostatnią opcją silnikową będzie hybryda typu plug-in bazująca na jednostce 1.4 TSI połączonej z silnikiem elektrycznym. Nowa, większa bateria o pojemności 13 kWh pozwoli na przejechanie w trybie czysto elektrycznym 70 kilometrów – dodajmy, że jest to wartość według pomiarów WLTP.

Zmodernizowany Passat trafi do salonów dopiero jesienią, chociaż przedsprzedaż ma rozpocząć się już w maju.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij