MENU
2018-bmw-m4-cs (1)

BMW M4 CS – atleta

2017-renault-koleos-01

Renault Koleos – już we wrześniu w Polsce, jest...

2017-ursus-elvi-04

25 kwietnia 2017 Great news! Autor:

Ursus ELVI – elektryczny dostawczak z Polski

Polski przemysł motoryzacyjny od kilku lat zaczyna przechodzić swój renesans i chociaż ze świecą szukać producentów aut osobowych, to pojazdy użytkowe mają się całkiem nieźle.

Targi technologiczne w Niemieckim Hanowerze są w zainteresowaniu mediów przede wszystkim za sprawą mającego tam miejsce spotkania Premier Beaty Szydło z Kanclerz Niemiec – Angelą Merkel. Jednakże z punktu widzenia Polski bardziej znaczący jest fakt, że premiera elektrycznego dostawczaka marki Ursus spotkała się z naprawdę dużym zainteresowaniem. Dzięki udanemu debiutowi giełdowe wskaźniki Ursusa szybują w górę, wczorajszy indeks zamknięcia był 13 punktów procentowych na plusie. Co więcej, akcje dziś także notują stały wzrost!

2017-ursus-elvi-02 2017-ursus-elvi-03

ELVI to całkowicie elektryczne auto dostawcze. Jak zapewnia producent jego minimalna ładowność będzie wynosić 1100 kilogramów. Zasięg ma wynieść w okolicach 150 kilometrów, natomiast prędkość maksymalna 100 km/h. Takie wartości zdaniem przedstawicieli Ursusa mają być wystarczające dla potrzeb przedsiębiorców użytkujących małe pojazdy dostawcze na terenach miasta.

2017-ursus-elvi-05 2017-ursus-elvi-01

Nadwozie zostało w całości wyprodukowane za pomocą jednej z największych na świecie drukarek 3D. Proces wydruku trwał blisko 720 godzin, co wbrew pozorom jest bardzo małą wartością. Co ciekawe, nadwozie ELVI to jak dotychczas jeden z największych wydruków 3D zrealizowanych na terenie naszego kraju. Wykonawcą projektu było Radomskie Centrum Innowacji i Technologii.

Auta elektryczne już teraz są z powodzeniem użytkowane w polskich firmach, zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu na ten temat przeprowadzonego z jednym z łódzkich przedsiębiorców.

Zobacz również:

Tagi: , , , , ,