MENU

Aston Martin Vantage 2018 – śladami Bonda

Mini gotowe na Dakar

22 listopada 2017 Great news! Autor:

GMC Sierra All Mountain – narciarz na szczudłach

Amerykański producent półciężarówek oraz SUVów zaprezentował koncepcyjne auto na sezon zimowy. Przerost formy nad treścią?

Amerykańskie pick-upy fascynują wielu fanów motoryzacji. Nie można odmówić im dwóch rzeczy: mocy i rozmachu. Wielu uważa, że są przerostem formy nad treścią, inni są zakochani w ich gigantomanii. Niewielu jednak wpadłoby na tak szalony pomysł jak konstruktorzy należącej do koncernu GM marki GMC.

GMC wyposażyło swojego pick-upa full size w dosyć nietypowe rozwiązanie. Są to bowiem… gąsienice, które mają umożliwić autu poruszanie się bez żadnych przeszkód w zimowych warunkach w każdym miejscu. Gąsienice to model Mattacks 150 Series, które na wypadek gdyby były słabo rzucające się w oczy, zostały pomalowane na czerwono.

gmc-sierra-2500hd-all-mountain-concept-06

Auto w stosunku do seryjnej wersji wyposażono w dodatkowe oświetlenie LED. Na pace znalazły się natomiast specjalne uchwyty do sprzętu narciarskiego. Wnętrze zostało obite skórą, zamontowane nagłośnienie opracowała natomiast firma Bose.

Pod maską Sierry znalazł się turbodoładowany Diesel V8 o pojemności 6,6 litra. Motor generuje moc 445 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący ponad 1200 Nm! To bez wątpienia w połączeniu z nietypowym „ogumieniem” sprawi, że GMC bez problemu wjedzie na każdą górę… dopóki nie trzeba będzie się przedrzeć przez gęsto usiane drzewa 😉

Niestety auto jest tylko prototypem, który ma promować markę w sezonie zimowym. Po stopnieniu ostatnich śniegów zapewne wszyscy o nim zapomną, a my za parę lat odkopiemy Sierrę w artykule z serii „Z archiwum prototypów”.


gmc-sierra-2500hd-all-mountain-concept-04 gmc-sierra-2500hd-all-mountain-concept-03
gmc-sierra-2500hd-all-mountain-concept-02 gmc-sierra-2500hd-all-mountain-concept-01

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij