MENU
2016-bmw-m5-competition-edition-01

BMW M5 Competition Edition – na koniec

2017-nissan-titan-single-cab-01

Nissan Titan Single Cab – no i to jest...

nurburgring_logo

25 lipca 2016 Great news! Autor:

Tragiczny wypadek na Nürburgringu

Niezwykle wymagający tor widział już wiele wypadków, niestety ten ostani zakończył się w najgorszy z możliwych sposobów – nie żyją dwie osoby.

Do wypadku doszło na niezwykle wymagającej sekcji toru – Kesselchen. Odcinek jest na tyle niebezpieczny, że zaleca się na nim jazdę z niższą prędkością i wyjątkową ostrożność. To właśnie tam dochodzi do wielu, często w skutku niegroźnych zdarzeń jak wypadnięcia z trasy, utrata kontroli nad autem lub wpadnięcie w bandy. Postuluje się także o zwiększenie ilości znaków ostrzegawczych oraz świateł mających na celu zahamowanie ambicji kierowców w tym miejscu.

Kierujący Hondą Civic nie zastosował się do zaleceń i stracił panowanie nad swoim pojadem. Wjechał on bokiem z pełnym impetem w zaparkowany pojazd ekipy technicznej, która przyjechała na miejsce z powodu innego wypadku. W efekcie zdarzenia na miejscu zginęli kierowca oraz pasażer Hondy. Trzej pracownicy toru oraz poszkodowany w pierwszym wypadku trafili do szpitala, ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz również:

Tagi: , , , ,