MENU

Nowy SsangYong Rexton oficjalnie zaprezentowany

Raport szpiegowski #3: pracowity Aston Martin, Porsche i Bentley

29 marca 2017 Great news! Autor:

Toyota Hilux Tonka Concept – resorak full size

Toyota we współpracy z producentem zabawkowych samochodów, firmą Tonka, stworzyła ucieleśnienie marzeń każdego, kto jako dziecko bawił się małymi samochodzikami.

Mało kto z Was zdaje sobie pewnie sprawę z tego jakie są preferencje motoryzacyjne w Australii. Okazuje się, że w zeszłym roku najpopularniejszym samochodem sprzedawanym na “wyspie leżącej do góry nogami” była… Toyota Hilux. Co więcej, mieszkańcy Australii od wprowadzenia na rynek pierwszej generacji pickupa w 1968 roku, kupili ich już prawie milion egzemplarzy. Między innymi z tej właśnie okazji, w ramach świętowania, Toyota Australia postanowiła stworzyć koncepcyjne auto.

2017-toyota-hilux-tonka-concept-01

Odmiana Tonka bazuje na topowym wariancie SR5, w której do napędu służy turbodiesel o pojemności 2,8 litra. Moc trafia na wszystkie cztery koła, które w specjalnej odsłonie, w zamyśle służącej do jazdy w ciężkim terenie oraz po skałach, zostały powiększone. Zawieszenie podniesiono aż o 15 centymetrów, a jego wytrzymałość zwiększono. Terenowe aspiracje Hiluxa uwydatniają dodatkowe osłony, poszerzone nadwozie, wysoki komin służący do łapania powietrza w razie przejazdu przez głęboką wodę oraz koło zapasowe i narzędzia schowane na pace. Jazda nocą nie powinna stanowić żadnego wyzwania ze względu na dodatkowe oświetlenie LED.

2017-toyota-hilux-tonka-concept-02

Samochód nigdy nie wejdzie do seryjnej produkcji, jednak będzie maskotką australijskiego oddziału Toyoty. Inżynierowie mają testować samochód, jednocześnie rozbudzając wyobraźnię fanów motoryzacji. Kto wie, może kiedyś Toyota zdecyduje się wprowadzić do seryjnej produkcji równie hardkorową odmianę pickupa. Trzeba pamiętać, że każde auto koncepcyjne zdradza coś, co zobaczymy w przyszłości.


2017-toyota-hilux-tonka-concept-04 2017-toyota-hilux-tonka-concept-05
2017-toyota-hilux-tonka-concept-06 2017-toyota-hilux-tonka-concept-07
2017-toyota-hilux-tonka-concept-08 2017-toyota-hilux-tonka-concept-09

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij