MENU

Volkswagen Jetta nowej generacji bez maskowania

Mitsubishi Xpander – siedmioraczek

10 sierpnia 2017 Great news! Autor:

Tesla pracuje nad autonomiczną ciężarówką

Amerykański gigant – producent samochodów elektrycznych chce przeprowadzić uliczne testy autonomicznych ciężarówek. Premiera już niebawem!

Tesla to jeden ze światowych liderów w branży samochodów z funkcją jazdy autonomicznej, a więc bez udziału kierowcy. Użytkownicy Tesli Model S oraz Model X już od dłuższego czasu mogą poruszać się swoimi samochodami na fotelu kierowcy całkowicie powierzając komputerowi kwestię jazdy. Technologia udoskonalana ciągle w samochodach osobowych już niedługo pojawi się w ciężarówce. Pojazdy będą mogły poruszać się całkowicie same w dwóch trybach. Pierwszy z nich to znany już z innych modeli marki tryb autonomiczny, drugi natomiast to funkcja dzięki której pojazd będzie poruszać się w bliskiej odległości do poprzedzającej, innej ciężarówki całkowicie jadąc obraną przez nią ścieżką.

Jak donosi agencja Reuters w swoim raporcie, Tesla przeprowadzi uliczne testy elektrycznych, autonomicznych ciężarówek w USA na publicznych drogach stanów Nevada oraz Kalifornia. Agencja przy tym powołuje się na korespondencję mailową, jaka miała miejsce pomiędzy Teslą a urzędem komunikacyjnym stanu Nevada. Producent chce uzyskać stosowne pozwolenia, natomiast wyniki prac poznamy już niebawem. Wedle dostępnych źródeł premiera pojazdu odbędzie się 28 września tego roku.

Jak będzie wyglądać i nazywać się nowy produkt Tesli? Prawdopodobna nazwa to Semi, natomiast kwestię wyglądu zdradza widoczna w zdjęciu tytułowym artykułu grafika. Poniżej natomiast możecie zobaczyć artystyczną wizję autorstwa Peisert Design.

tesla-semi-rendering

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij