MENU
7th-generation-volkswagen-jetta

Volkswagen Jetta nowej generacji bez maskowania

mitsubishi-xpander-01

Mitsubishi Xpander – siedmioraczek

Tesla-semi-truck-teaser

10 sierpnia 2017 Great news! Autor:

Tesla pracuje nad autonomiczną ciężarówką

Amerykański gigant – producent samochodów elektrycznych chce przeprowadzić uliczne testy autonomicznych ciężarówek. Premiera już niebawem!

Tesla to jeden ze światowych liderów w branży samochodów z funkcją jazdy autonomicznej, a więc bez udziału kierowcy. Użytkownicy Tesli Model S oraz Model X już od dłuższego czasu mogą poruszać się swoimi samochodami na fotelu kierowcy całkowicie powierzając komputerowi kwestię jazdy. Technologia udoskonalana ciągle w samochodach osobowych już niedługo pojawi się w ciężarówce. Pojazdy będą mogły poruszać się całkowicie same w dwóch trybach. Pierwszy z nich to znany już z innych modeli marki tryb autonomiczny, drugi natomiast to funkcja dzięki której pojazd będzie poruszać się w bliskiej odległości do poprzedzającej, innej ciężarówki całkowicie jadąc obraną przez nią ścieżką.

Jak donosi agencja Reuters w swoim raporcie, Tesla przeprowadzi uliczne testy elektrycznych, autonomicznych ciężarówek w USA na publicznych drogach stanów Nevada oraz Kalifornia. Agencja przy tym powołuje się na korespondencję mailową, jaka miała miejsce pomiędzy Teslą a urzędem komunikacyjnym stanu Nevada. Producent chce uzyskać stosowne pozwolenia, natomiast wyniki prac poznamy już niebawem. Wedle dostępnych źródeł premiera pojazdu odbędzie się 28 września tego roku.

Jak będzie wyglądać i nazywać się nowy produkt Tesli? Prawdopodobna nazwa to Semi, natomiast kwestię wyglądu zdradza widoczna w zdjęciu tytułowym artykułu grafika. Poniżej natomiast możecie zobaczyć artystyczną wizję autorstwa Peisert Design.

tesla-semi-rendering

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , ,