MENU

Tesla pracuje nad autonomiczną ciężarówką

Honda Jazz Sport – rozdwojenie jaźni

12 sierpnia 2017 Great news! Autor:

Mitsubishi Xpander – siedmioraczek

Japoński producent zaprezentował właśnie dużego minivana. Cel? Sprzedaż na poziomie 80 000 sztuk w skali roku.

Nie ulega wielkiej wątpliwości, że targi motoryzacyjne w Dżakarcie są dla Europy wydarzeniem tak egzotycznym, jak mało istotnym. Tymczasem w Indonezji Mitsubishi zaprezentowało bardzo ciekawe auto. Xpander to duży minivan, który swoim wyglądem i podwyższonym prześwitem przejął cechy bardzo popularnych teraz crossoverów. Pierwszą rzeczą jaka na pewno rzuci się w oczy patrząc na nowe Mitsubishi są ogromne przednie światła mijania. Stylistyka tylnej części nadwozia jest natomiast bardziej stonowana i przypomina inne modele marki, takie jak Outlander i ASX.

mitsubishi-xpander-02 mitsubishi-xpander-03

Japończycy chwalą się, że Xpander będzie najprzestronniejszym samochodem w swojej klasie, które zabierze na pokład siedmiu pasażerów. Wszyscy z nich mają mieć bardzo dużą ilość miejsca nad głową oraz na nogi. Dodatkowo, producent chwali się, że wnętrze będzie kryć dużą liczbę schowków i aż 16 uchwytów na napoje. Xpander będzie mógł także łatwo służyć jako auto niemalże dostawcze, dzięki płaskiej powierzchni, która powstanie po złożeniu foteli trzeciego i drugiego rzędu.

mitsubishi-xpander-04 mitsubishi-xpander-05

Pod maską znajdzie się silnik 1.5 o mocy zaledwie 106 koni mechanicznych, połączony ze skrzynią biegów o czterech przełożeniach. Mitsubishi pomimo mizernie wyglądających “na papierze” osiągów obiecuje, że auto poradzi sobie nawet z podjazdami pod strome wzniesienia pod pełnym obciążeniem. Wierzymy na słowo, choć rozsądek podpowiada, że szybsze będzie wejście piechotą.

Xpander na początek swojej rynkowej kariery przewidziany jest dla klientów z krajów Azji południowo-wschodniej. Mitsubishi nowy model na inne rynki będzie wprowadzać w późniejszym okresie. Szanse na to, że samochód trafi także do Europy są małe.

mitsubishi-xpander-06 mitsubishi-xpander-07

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij