MENU

Seat Leon Cupra R – najmocniej w historii

TVR Griffith – wielka reaktywacja

5 września 2017 Great news! Autor:

Kia Picanto X-Line – Sportage supermini

Podczas targów we Frankfurcie na stoisku koreańskiej marki zostanie zaprezentowana uterenowiona wersja najmniejszego modelu marki.

Niedawno pokazano nową generację Kii Picanto, a teraz Koreańczycy zaprezentują kolejną odmianę swojego najmniejszego modelu. X-Line będzie odpowiedzią na bardzo modny teraz segment crossoverów. Picanto X-Line będzie zatem konkurować z autami takimi jak Opel Adam Rocks, Opel Karl Rocks, czy Volkswagen Up! Cross.

X-Line z zewnątrz wyróżnia się innymi zderzakami, wykończeniem detali w kolorze limonkowo-zielonym oraz plastikowymi osłonami mającymi na celu przywodzić skojarzenia z autami terenowymi. Co jednak ważniejsze uterenowiona odmiana będzie charakteryzować się przede wszystkim podniesionym o 1,5 centymetra prześwitem. Wersja 4×4 nie będzie dostępna i nie jest planowana.

kia-picanto-x-line-02 kia-picanto-x-line-01

We wnętrzu znalazła się spłaszczona u dołu, obita skórą kierownica stylizowana na model Sportage. Poza tym w środku mamy też detale wykończone podobnie jak nadwozie kolorowymi akcentami, pedały natomiast są aluminiowe. Mała Kia oferuje poza tym została w pełne wyposażenie obejmujące między innymi system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym. Ma on obsługiwać aplikacje Apple Car Play oraz Android Auto.

kia-picanto-x-line-04

Razem z nową odmianą w małym Picanto debiutuje nowy silnik. Jest to znana z większych modeli marki trzycylindrowa jednostka o pojemności 1 litra i mocy 98 koni mechanicznych. Kia poinformowała także, że Picanto z tym silnikiem ma osiągać “setkę” w nieco ponad 10 sekund, a średnie spalanie ma kształtować się na poziomie 4,5 litra na każde przejechane 100 kilometrów.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij