MENU
2017-ferrari-812-superfast-03

Ferrari 812 Superfast – mocarz

range-rover-velar-2017-1

Land Rover Range Rover Velar – nowoczesna technologia z...

2017-ds-7-crossback-01

28 lutego 2017 Great news! Autor:

DS 7 Crossback – luksus na szczudłach

Luksusowy oddział koncernu PSA prezentuje swojego pierwszego SUVa na rynek europejski, także z napędem hybrydowym!

Francuzi już od dawna pracowali nad SUVem, o czym świadczyły nie tylko fotografowane testowe muły, ale także wprowadzone już modele na rynek azjatycki. Wraz z nadchodzącymi wielkimi krokami targami w Genewie wszystko stało się jednak jasne – nowy DS będzie nosić nazwę – liczbę 7 – i wygląda bardzo intrygująco, nie tylko na zewnątrz. Co więcej, na początku sprzedaży DS zaproponuje klientom specjalną linię wyposażenia La Premiere, w skład której wejdą (oprócz wyposażenia opcjonalnego) unikalne kolory nadwozia oraz designerskie detale.

2017-ds-7-crossback-02

Pod maską SUVa będzie mógł pracować motor spalinowy (moc 225 koni mechanicznych) oraz diesel (180 koni mechanicznych). Wisienką na torcie ekologów oraz osób poszukujących mocnego auta jest wersja o napędzie hybrydowym, której moc systemowa wyniesie 300 koni mechanicznych! Jest to hybryda typu plug-in, co oznacza, że po naładowaniu akumulatorów znajdujących się pod tylną kanapą samochód będzie mógł przejechać w trybie czysto elektrycznym wedle wskazań producenta około 59 kilometrów. Naładowanie DSa zajmie co najmniej 2,5 godziny.

2017-ds-7-crossback-03

Wnętrze zostało zaprojektowane podobnie do innych modeli marki, jednocześnie elegancko i ekstrawagancko. Informacje są wyświetlane na dwóch ekranach, z czego ten większy może pochwalić się przekątną 12 cali. Kierowca będzie mógł korzystać z nowego dla producenta systemu multimedialnego, natomiast kiedy kierowanie mu się zwyczajnie znudzi – oddać część inicjatywy samemu autu, które jako pierwsze w historii marki będzie wyposażone w systemy jazdy półautonomicznej.

Na razie DS nie podaje dokładnej specyfikacji oraz cennika swojego SUVa, jednak przypuszczalnie do salonów trafi on dopiero jesienią.


2017-ds-7-crossback-04 2017-ds-7-crossback-05
2017-ds-7-crossback-06 2017-ds-7-crossback-07

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,