MENU

Tesla zapowiada crossovera – Model Y

Oto nowy Volkswagen Polo!

16 czerwca 2017 Great news! Autor:

Audi oficjalnie zapowiada nowe A8

Niemiecki producent zaprezentował film, który jest oficjalną zapowiedzią modelu A8 nowej generacji. Oficjalna premiera już wkrótce!


Co wiemy z zapowiedzi?

Wbrew pozorom całkiem sporo. Przede wszystkim jasna stała się sprawa technologii, jaka zostanie zastosowana we flagowej limuzynie Audi. Nowe A8 będzie autem autonomicznym na trzecim poziomie. Oznacza to, że będzie ono mogło przyspieszać, hamować, skręcać bez żadnej ludzkiej interwencji. Co więcej, nowe A8 będzie także samo mogło na przykład zaparkować – zostało to wyraźnie zaprezentowane na krótkim filmie przygotowanym przez producenta.

Poza tym trochę jaśniejsza stała się kwestia designu. A8 będzie przypominać inne nowe modele marki. Limuzyna przypomina model A5 Sportback. Wnętrze największego Audi jest natomiast połączeniem stylistyki znanej z modeli Q7 oraz właśnie wymienionego wcześniej A5. A8 ma być w standardzie wyposażone w ekran za kierownicą, tak zwany Virtual Cockpit, natomiast opcjonalnie będzie to Virtual Cockpit 3D, o którym póki co zbyt wiele nie wiemy.

2018-audi-a8-01
2018-audi-a8-02

O czym się mówi?

O systemach hybrydowych oraz 48-voltowym systemie elektrycznym. Ma on pozwolić na poruszanie się z prędkościami od 55 do 160 km/h z wyłączonym silnikiem! Będzie to możliwe właśnie dzięki wysokiemu napięciu instalacji elektrycznej, która będzie mogła “napędzać” systemy auta odpowiedzialne za jego działanie w czasie jazdy. Poza tym plotki mówią o ładowarkach indukcyjnych dla wersji całkowicie elektrycznej oraz hybrydy plug-in, które będzie można dokupić do auta. Będą one miały formę płyt, które będzie można zamontować w swoim garażu, auto po najechaniu nad płytę automatycznie ma zacząć być ładowane.

Kiedy premiera?

Już 11 lipca w Barcelonie!

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij