MENU

Volvo The Iron Knight – nie z tej ziemi

Citroën CXperience Concept – pokaz możliwości

26 sierpnia 2016 Great news! Autor:

Łada XCODE – krok do przodu

Praktycznie nic się o tym nie mówi, jednak w Moskwie trwają obecnie jedne z największych targów motoryzacyjnych w tamtej części kontynentu europejskiego. Jedną z gwiazd jest koncepcyjna Łada XCODE.

Koncepcyjny XCODE to crossover bazujący na modelach Vesta oraz XRAY (crossover). Rozmiarami plasuje się gdzieś pomiędzy Nissanem Juke oraz Qashqai. Dlaczego mowa tutaj o tych dwóch autach? XCODE jest bowiem zbudowany na płycie podłogowej stworzonej przez alians Renault-Nissan (Łada jest od niedawna jego częścią), na której zbudowany jest mniejszy z japońskich crossoverów.

2016-lada-xcode-concept-03

Prezentowane auto koncepcyjne jest w zasadzie ewolucją modelu XRAY, jednak odznacza się o wiele agresywniejszym wyglądem. Nieoficjalnie mówi się, że jest to zapowiedź modelu bazującego właśnie na Ładzie XRAY, jednak o bardziej atrakcyjnym wyglądzie oraz lepszym wyposażeniu i wykonaniu. Mówi się o jednostkach turbodoładowanych, a także o systemie info-rozrywki obsługiwanym za pomocą 10-calowego ekranu. System ma dodatkowo mieć funkcję obsługi za pomocą aplikacji w smartfonie, dzięki której będziemy mogli na przykład włączyć klimatyzację zdalnie, zanim wsiądziemy do auta.

2016-lada-xcode-concept-02

Koncepcyjny XCODE ma pokazać na co stać rosyjskiego producenta zarówno w kwestii designu, jak i rozwiązań technologicznych. Łada nie pokazała innych nowych modeli podczas moskiewskich targów.


2016-lada-xcode-concept-04 2016-lada-xcode-concept-05

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij