MENU
2016-volvo-fh-the-iron-knight-01

Volvo The Iron Knight – nie z tej ziemi

2017-citroen-cxperience-concept-01

Citroën CXperience Concept – pokaz możliwości

2016-lada-xcode-concept-01

26 sierpnia 2016 Great news! Autor:

Łada XCODE – krok do przodu

Praktycznie nic się o tym nie mówi, jednak w Moskwie trwają obecnie jedne z największych targów motoryzacyjnych w tamtej części kontynentu europejskiego. Jedną z gwiazd jest koncepcyjna Łada XCODE.

Koncepcyjny XCODE to crossover bazujący na modelach Vesta oraz XRAY (crossover). Rozmiarami plasuje się gdzieś pomiędzy Nissanem Juke oraz Qashqai. Dlaczego mowa tutaj o tych dwóch autach? XCODE jest bowiem zbudowany na płycie podłogowej stworzonej przez alians Renault-Nissan (Łada jest od niedawna jego częścią), na której zbudowany jest mniejszy z japońskich crossoverów.

2016-lada-xcode-concept-03

Prezentowane auto koncepcyjne jest w zasadzie ewolucją modelu XRAY, jednak odznacza się o wiele agresywniejszym wyglądem. Nieoficjalnie mówi się, że jest to zapowiedź modelu bazującego właśnie na Ładzie XRAY, jednak o bardziej atrakcyjnym wyglądzie oraz lepszym wyposażeniu i wykonaniu. Mówi się o jednostkach turbodoładowanych, a także o systemie info-rozrywki obsługiwanym za pomocą 10-calowego ekranu. System ma dodatkowo mieć funkcję obsługi za pomocą aplikacji w smartfonie, dzięki której będziemy mogli na przykład włączyć klimatyzację zdalnie, zanim wsiądziemy do auta.

2016-lada-xcode-concept-02

Koncepcyjny XCODE ma pokazać na co stać rosyjskiego producenta zarówno w kwestii designu, jak i rozwiązań technologicznych. Łada nie pokazała innych nowych modeli podczas moskiewskich targów.


2016-lada-xcode-concept-04 2016-lada-xcode-concept-05

Zobacz również:

Tagi: , , , ,