MENU

Nowe Volvo S60 – mniejszy brat S90

Borgward powraca do Europy

27 czerwca 2018 Great news! Autor:

Jeep Wrangler Carabinieri – słoneczny patrol

Wybieracie się na włoską riwierę? Wypatrujcie tam wyjątkowego samochodu, którym plaże będzie patrolować tamtejsza służba mundurowa.

Włoscy karabinierzy to oddział, który swój wizerunek buduje nie tylko sposobem wykonywania obowiązków, ale także przez kompletowanie oryginalnego parku maszyn. Do tej pory Carabinieri posługiwali się między innymi Lotusem Evora oraz Alfą Romeo Giulia Quadrifoglio. Teraz do zestawu dołączy auto stworzone do off-roadu – Jeep Wrangler.

jeep-wrangler-carabinieri-4 jeep-wrangler-carabinieri-5

Wrangler będzie patrolować plaże w regionie Romagna. W tym celu został specjalnie przystosowany do służby. Samochód ma w pełni terenowe opony o rozmiarze 32 cali, które otulają 17-calowe felgi aluminiowe. Dodatkowo Jeep ma na wyposażeniu światła ostrzegawcze (tzw. koguta), policyjne radio, syrenę oraz uchwyt na… broń maszynową. Nadwozie zostało oczywiście pomalowane w odpowiedni kolor oraz oklejone czerwonymi pasami i białymi napisami, które wyróżniają pojazdy Carabinieri spośród innych pojazdów poruszających się po drogach. Pod maską Wranglera pracuje Diesel o pojemności 2,8 litra, który generuje 197 koni mechanicznych. Moc przenoszona jest na cztery koła przez automatyczną przekładnię.

jeep-wrangler-carabinieri-2 jeep-wrangler-carabinieri-3

Wrangler został przekazany podczas specjalnej uroczystości, na której Carabinieri pochwalili się swoją flotą pojazdów. Kluczyki do samochodu podarował sam szef szefów koncernu FCA Sergio Marchionne.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij