MENU
brabus-smart-fortwo-sunseeker-03

Brabus Fortwo Sunseeker – żeglarz

mitsubishi-space-star-01

Mitsubishi Space Star wraca do Polski!

2018-morgan-ev3-02

20 grudnia 2017 Great news! Autor:

Morgan EV3 – Elektryczna stylówa

Brytyjski producent sportowych aut w stylu retro wprowadzi niedługo do sprzedaży model z napędem elektrycznym. Jazda na prądzie nigdy nie była tak stylowa!

Morgan od lat wierny jest projektowaniu samochodów w stylu retro. Wyjątkowym w gamie modelowej marki jest trójkołowiec o nazwie 3 Wheeler. Do tej pory pojazd był napędzany silnikiem spalinowym V2 pochodzącym z motocykla marki Harley Davidson. Jednostka sprzężona była ze skrzynią biegów konstrukcji Mazdy. Dwuosobowy roadster z napędem na tylne koło rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy.

2018-morgan-ev3-01

Dzięki współpracy firmy Morgan z przedsiębiorstwem Frazer-Nash Energy Systems trójkołowiec od przyszłego roku będzie produkowany także z napędem czysto elektrycznym. Konstrukcja pojazdu musiała zostać nieco zmieniona, bowiem charakterystyczny wystający z przodu silnik zastąpiło trzecie światło i coś na wzór grilla. Pomimo baterii EV3 z napędem elektrycznym jest lżejszy od spalinowego brata.

2018-morgan-ev3-03

Póki co producent nie podał jakimi osiągami będzie mógł się pochwalić elektryczny pojazd. Wiadomo jednak, że EV3 będzie napędzany na tylne koło za pomocą silnika elektrycznego o mocy 57 KM. Maksymalny zasięg auta ma wynieść około 190 km. Jak donoszą źródła wersja elektryczna ma być zbliżona ceną do tej spalinowej, a więc potencjalny kupiec musi się przygotować na wydatek około 176 000 zł.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , ,