MENU

Skoda Kodiaq GT – pierwszy czeski SUV Coupe

Porsche Panamera GTS – po raz pierwszy w dwóch...

21 października 2018 Great news! Autor:

MAN Lion’s City E – elektryczny autobus z Polski!

Kolejny zagraniczny producent zainwestuje u nas duże pieniądze. W efekcie w Polsce będzie produkowany elektryczny autobus.

MAN oficjalnie zapowiedział, że nowy elektryczny autobus miejski Lion’s City E będzie produkowany w Polsce. Pracami zajmie się fabryka w Starachowicach. To jednak nie jedyna dobra informacja. MAN przystosuje polską fabrykę – rozbudowując ją zainwestuje prawie 120 milionów złotych! Tak duża inwestycja nie tylko pozwoli produkować w Polsce najnowocześniejsze elektryczne autobusy, ale też przyniesie wzrost zatrudnienia. Koniec prac nad rozbudową fabryki i początek produkcji autobusu planowany jest na rok 2021.

Lion’s City E to autobus zaprezentowany zaledwie kilka tygodni temu. Będzie dostępny w dwóch wersjach długości – 12 oraz 18 metrów. Jego zasięg, niezależnie od wersji, ma wynosić od 200 do 270 kilometrów. Różnica ta wynika z warunków w jakich będzie użytkowany pojazd. Pojemność baterii to 480 kWh w wersji krótszej oraz 640 kWh w dłuższej. W krótszej odmianie znajdzie się jednej silnik przy tylnej osi, w dłuższej zaś znajdą się aż dwa silniki – przy drugiej oraz trzeciej osi.

Elektryczny Lion’s City E to nie pierwsze napędzane energią elektryczną auto MANa. Niedawno opisywaliśmy elektrycznego dostawczaka eTGE, poza tym w ofercie MAN będzie mieć także elektryczną ciężarówkę.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij