MENU
2019-lamborghini-urus-2

Lamborghini Urus – nowy rozdział

volvo-s60-v60-polestar-world-champion-edition-01

Volvo S60 i V60 w mistrzowskiej wersji

nevs-9-3-01

5 grudnia 2017 Great news! Autor:

SAAB powraca pod marką NEVS

W Chinach rozpoczęła się produkcja modelu 9-3. Znacie tę nazwę? To SAAB, tylko pod innym znaczkiem.

Chociaż wielu fanów motoryzacji pogodziło się z faktem, że samochody szwedzkiej marki SAAB już nigdy nie zjadą w starej formie z linii produkcyjnej, możemy oficjalnie potwierdzić ciekawą informację: SAABy znów są produkowane, tyle, że w Chinach i pod niewiele mówiącą wszystkim marką NEVS. Ponieważ jednak firma z Państwa Środka straciła prawo do używania starej szwedzkiej nazwy, wszyscy muszą przywyknąć do nowej.

nevs-9-3-02

NEVS 9-3 to całkowicie elektryczny samochód, który bazuje na produkowanym jeszcze kilka lat temu SAABie 9-3. Nadwozie przeszło niewielką modernizację, jednak wielu fanów motoryzacji nie będzie miało problemu z rozpoznaniem auta. Pojazd będzie mieć maksymalny zasięg około 300 kilometrów. Niestety producent nie podaje na tym etapie innych danych technicznych, jak chociażby przyspieszenie, pojemność akumulatorów czy masa własna.

nevs-9-3-03

Chińczycy planują początkowo produkcję 50 000 egzemplarzy modelu 9-3 rocznie, później poziom ten ma stopniowo wzrastać do nawet 222 000 pojazdów w ciągu roku. Realizacja planów produkcyjnych i sprzedażowych zależy jednak od tego, jak rynek przyjmie odrodzone auto i kiedy do sprzedaży wejdą kolejne modele. Plotki mówią, że następnym wskrzeszonym SAABem ma być 9-3X (uterenowione kombi bazujące na modelu 9-3).

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,