MENU

Lamborghini Urus – nowy rozdział

Volvo S60 i V60 w mistrzowskiej wersji

5 grudnia 2017 Great news! Autor:

SAAB powraca pod marką NEVS

W Chinach rozpoczęła się produkcja modelu 9-3. Znacie tę nazwę? To SAAB, tylko pod innym znaczkiem.

Chociaż wielu fanów motoryzacji pogodziło się z faktem, że samochody szwedzkiej marki SAAB już nigdy nie zjadą w starej formie z linii produkcyjnej, możemy oficjalnie potwierdzić ciekawą informację: SAABy znów są produkowane, tyle, że w Chinach i pod niewiele mówiącą wszystkim marką NEVS. Ponieważ jednak firma z Państwa Środka straciła prawo do używania starej szwedzkiej nazwy, wszyscy muszą przywyknąć do nowej.

nevs-9-3-02

NEVS 9-3 to całkowicie elektryczny samochód, który bazuje na produkowanym jeszcze kilka lat temu SAABie 9-3. Nadwozie przeszło niewielką modernizację, jednak wielu fanów motoryzacji nie będzie miało problemu z rozpoznaniem auta. Pojazd będzie mieć maksymalny zasięg około 300 kilometrów. Niestety producent nie podaje na tym etapie innych danych technicznych, jak chociażby przyspieszenie, pojemność akumulatorów czy masa własna.

nevs-9-3-03

Chińczycy planują początkowo produkcję 50 000 egzemplarzy modelu 9-3 rocznie, później poziom ten ma stopniowo wzrastać do nawet 222 000 pojazdów w ciągu roku. Realizacja planów produkcyjnych i sprzedażowych zależy jednak od tego, jak rynek przyjmie odrodzone auto i kiedy do sprzedaży wejdą kolejne modele. Plotki mówią, że następnym wskrzeszonym SAABem ma być 9-3X (uterenowione kombi bazujące na modelu 9-3).

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij