MENU

Mercedes-Benz Unimog – TIRy na tory!

Peugeot 3008 GT HYBRID4 – lew na czterech łapach

23 września 2018 Great news! Autor:

MAN eTGE 4.140 – elektryczny dostawczak z Polski!

Zapomnijcie o rządowych programach i obietnicach z kosmosu. Samochody elektryczne w Polsce są już produkowane, chociaż nie są one związane z naszym kapitałem.

Podczas trwających targów samochodów użytkowych w Hanowerze marka MAN zaprezentowała wersję produkcyjną swojego pierwszego samochodu dostawczego z napędem elektrycznym. Model TGE jest technicznie Volkswagenem Crafterem, dlatego niech nie zdziwi Was fakt, że podzespoły napędu elektrycznego także pochodzą z koncernu VAG. Dawcą narządów w tym przypadku był oczywiście eCrafter.

MAN eTGE wyposażony jest w stosunkowo niewielką baterię, jej pojemność wynosi 36 kWh. Teoretycznie ma to pozwolić na uzyskanie faktycznego zasięgu na poziomie 160 kilometrów, akumulatory będzie można zaś naładować do poziomu 80% w czasie 45 minut. MAN zapewnia, że baterie zachowają swoje właściwości przez okres 2000 cykli ładowania.

Właściwości przewozowe eTGE są zbliżone do tych z wersji z silnikiem wysokoprężnym. Samochód w zależności od wersji ma dopuszczaną masę całkowitą wynoszącą 3,5 lub 4,25 tony. Jego ładowność zaś wynosi tonę lub 1,75 tony, wszystko przy zachowaniu 11 m3 przestrzeni ładunkowej.

Elektryczny MAN produkowany jest w fabryce we Wrześni, pierwsze pojazdy są już wytwarzane. eTGE będzie dostępny do zamówienia już po zakończeniu targów.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij