MENU

BMW M5 Competition jako radiowóz

Renault Clio V tylko jako hatchback

16 lipca 2019 Great news! Autor:

Koniec Mercedesa klasy X?

Wprowadzony zaledwie dwa sezony temu na rynek pierwszy w historii pick-up Mercedesa może niedługo zostać wycofany z produkcji.

Jak donosi branżowy portal Automotive News, Mercedes poważnie rozważa wycofanie z rynku swojego pierwszego w historii marki pick-upa. Warto w tym momencie dodać, że bazująca na Nissanie Navara klasa X swój debiut miała w roku 2017. Niedawno gamę półciężarówki spod znaku gwiazdy zasiliła także odmiana z silnikiem V6.

Powodem rozważań producenta jest przede wszystkim niezadowalająca sprzedaż, która w żadnym stopniu nie wypełnia założeń, które Mercedes postawił sobie przed rozpoczęciem produkcji. W zeszłym roku zsumowana sprzedaż w Europie, Australii oraz Republice Południowej Afryki nie przekroczyła nawet…. 17 000 egzemplarzy.

Jak wynika z badań rynku, powodem takiego stanu rzeczy jest zbyt wysoka cena Mercedesa, który w bazowych odmianach na każdym rynku jest znacznie droższy nie tylko od rynkowych rywali, ale także bliźniaczych konstrukcji spod znaku Nissana oraz Renault (model Alaskan).

Jaka przyszłość czeka Mercedesa klasy X? Tego dowiemy się, kiedy producentowi przyjdzie podsumować finansowo rok 2019.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij