MENU
poladzy

Co kupują Polacy?

MINI 2019

MINI na rok 2019 – dumny z pochodzenia

koenigsegg regera

10 stycznia 2018 Great news! Autor:

Koenigsegg Regera na testach zderzeniowych

Płaczesz kiedy widzisz nowiutkiego Mercedesa wjeżdżającego w słup? Jeśli tak to lepiej nie odpalaj tego filmu…

Szwedzi zdają się mieć bezpieczeństwo samochodów w swojej krwi. Nie trzeba wymieniać zasług i rozwiązań, jakie wprowadziło w swoich produktach Volvo. Również pochodząca z kraju łosi i Abby firma Koenigsegg postanowiła poddać testom zderzeniowym swoje auto. Nie mówimy tu jednak o kolejnym kompakcie, czy miejskim wozidełku, ale o… nadchodzącym superaucie.

Model Regera ma być jednym z najszybszych pojazdów na świecie: jego układ hybrydowy (silnik V8 + trzy motory elektryczne) produkuje 1500 KM i 2000 Nm momentu obrotowego, co pozwala przyspieszyć do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, do 400 km/h – w mniej niż 20 s, i osiągnąć maksymalnie 410 km/h. Prędkość ta jest limitowana „elektronicznym kagańcem” – kto wie, czy w przyszłości Szwedzi nie podejmą kolejnej próby bicia rekordu prędkości. Zainteresowani? Niestety, wszystkie 80 sztuk zostało już zarezerwowanych.

Film z testami zderzeniowymi Regery został stworzony przez Koenigsegga w ramach podziękowania dla fanów za osiągnięcie 1 miliona obserwujących na Instagramie.

THANK YOU FOR 1 MILLON FOLLOWERS! Thats SMASHING! 🔥

A post shared by Koenigsegg (@koenigseggautomotive) on

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,