MENU
X-tremely cool: From the front, the Crossland X confidently displays a prominent grille with shining Opel Blitz.

Opel pod skrzydłami koncernu PSA

honda-civic-type-r-2018-5

Nowa Honda Civic Type R w wersji produkcyjnej

2017-lamborghini-huracan-performante-01

7 marca 2017 Great news! Autor:

Lamborghini Huracan Performante – chilli z harissą

Włoska marka lubi czasami przyprawić swoje i tak już ostre modele. Huracan dostał zastrzyk mocy i elementów, które sprawią, że będzie jeszcze bardziej pikantny!

Huracan Performante został przede wszystkim wzmocniony. Auto ma teraz 630 koni mechanicznych (o 20 więcej od standardowej wersji) a moment obrotowy wynosi równe 600 Nm. Przyspieszenie od zera do „setki” zajmuje Performante zaledwie 2,9 sekundy, natomiast maksymalnie pojedziemy aż 325 km/h. Lamborghini nadal stawia na naturalność, dlatego pod maską niezmiennie pracuje wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 litra.

2017-lamborghini-huracan-performante-02

Większa moc to oczywiście nie wszystko co czeka na klientów Lamborghini decydujących się na Huracana Performante. Włosi wyposażyli auto w system aktywnej aerodynamiki, którą kierowca może sterować w zależności od tego jakiego typu jazda go czeka. Co więcej, wygląd Huracana Performante nawiązuje do wyścigowej wersji auta. Zastosowano kilka spojlerów, nakładek oraz wydech z tytanowymi końcówami, który wygląda jakby miał spalić przechodniów żywcem.

Nowa wersja Huracana trafi do sprzedaży już tego lata, ceny będą startować od poziomu około miliona złotych. Pomimo to zakładamy, że chętnych nie będzie brakowało.


2017-lamborghini-huracan-performante-03 2017-lamborghini-huracan-performante-04
2017-lamborghini-huracan-performante-05 2017-lamborghini-huracan-performante-06

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , ,