MENU

Mercedes-Benz X od Brabusa

Opel Corsa GSi – wiemy coraz więcej

17 maja 2018 Great news! Autor:

Kia stawia na hybrydy

Koreańska marka konsekwentnie będzie rozwijać technologię hybrydową, a pierwszym krokiem będzie wprowadzenie nowej wersji modelu Sportaqe.

Kia jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży model Sportage EcoDynamic+ z tak zwaną „miękką hybrydą” (z angielskiego mild hybrid) pod maską. Jest to system znany między innymi z modeli Audi. Pod maską samochodu pracuje standardowy silnik spalinowy (w przypadku Kii będzie to turbodiesel) wspomagany 48-woltową instalacją elektryczną. Takie napięcie prądu magazynowanego w dodatkowych bateriach pozwala na podtrzymywanie wszystkich systemów elektrycznych auta podczas toczenia się (nawet ze znaczną prędkością) przy wyłączonym motorze spalinowym.

kia-mild-hybrid-01

Koreańska marka twierdzi, że dzięki wprowadzeniu do sprzedaży miękkiej hybrydy będzie pierwszym na świecie producentem oferującym jednocześnie samochody spalinowe, hybrydowe, hybrydowe plug-in, auta elektryczne oraz „miękkie hybrydy” właśnie. Jak wynika z zapowiedzi Kii, do 2025 do sprzedaży trafi w sumie 16 modeli z nowymi zespołami napędowymi. Wśród nich producent przewiduje w sumie 5 hybryd, 5 hybryd plug-in, 5 aut elektrycznych i jeden samochód elektryczny z ogniwami paliwowymi.

Kia zapowiada, że seria modeli EcoDynamic+ w drugiej kolejności poszerzy się o kompaktowego Ceeda. Inną ważną premierą rynkową będzie opisywana przez nas Kia Niro EV.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij