MENU
mercedes-benz-x-brabus-01

Mercedes-Benz X od Brabusa

What you see is what you get: The sporty design of the Opel Corsa GSi reflects its fun-to-drive character.

Opel Corsa GSi – wiemy coraz więcej

kia-mild-hybrid-02

17 maja 2018 Great news! Autor:

Kia stawia na hybrydy

Koreańska marka konsekwentnie będzie rozwijać technologię hybrydową, a pierwszym krokiem będzie wprowadzenie nowej wersji modelu Sportaqe.

Kia jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży model Sportage EcoDynamic+ z tak zwaną „miękką hybrydą” (z angielskiego mild hybrid) pod maską. Jest to system znany między innymi z modeli Audi. Pod maską samochodu pracuje standardowy silnik spalinowy (w przypadku Kii będzie to turbodiesel) wspomagany 48-woltową instalacją elektryczną. Takie napięcie prądu magazynowanego w dodatkowych bateriach pozwala na podtrzymywanie wszystkich systemów elektrycznych auta podczas toczenia się (nawet ze znaczną prędkością) przy wyłączonym motorze spalinowym.

kia-mild-hybrid-01

Koreańska marka twierdzi, że dzięki wprowadzeniu do sprzedaży miękkiej hybrydy będzie pierwszym na świecie producentem oferującym jednocześnie samochody spalinowe, hybrydowe, hybrydowe plug-in, auta elektryczne oraz „miękkie hybrydy” właśnie. Jak wynika z zapowiedzi Kii, do 2025 do sprzedaży trafi w sumie 16 modeli z nowymi zespołami napędowymi. Wśród nich producent przewiduje w sumie 5 hybryd, 5 hybryd plug-in, 5 aut elektrycznych i jeden samochód elektryczny z ogniwami paliwowymi.

Kia zapowiada, że seria modeli EcoDynamic+ w drugiej kolejności poszerzy się o kompaktowego Ceeda. Inną ważną premierą rynkową będzie opisywana przez nas Kia Niro EV.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,