MENU

Bentley Continental GTC – nowy luksusowy kabriolet

Fiat Panda zdobył zero gwiazdek w teście zderzeniowym

3 grudnia 2018 Great news! Autor:

Honda HR-V Sport – rozszerzenie gamy

Crossover japońskiej konstrukcji będzie od przyszłego roku dostępny w nowej wersji – Sport. Wyróżni się ona nie tylko większą mocą.

HR-V Sport to specjalna wersja, którą łatwo będzie można odróżnić od „cywilnej” za sprawą innego wykończenia kolorystycznego nadwozia. Miejsce plastikowych osłon i tylnego zderzaka zajął materiał wykończony błyszczącą się czernią. Do tego z tyłu znalazły się dwie końcówki układu wydechowego, a przedni zderzak został przemodelowany tak, by wyglądał bardziej agresywnie. Lusterka są pomalowane na czarno, podobnie jak dedykowane dla odmiany Sport felgi w rozmiarze 18 cali.

Najważniejszą nowością, jaka znalazła się na wyposażeniu crossovera Hondy, jest silnik. To turbodoładowana jednostka VTEC Turbo o pojemności 1.5 litra, która generuje 180 koni mechanicznych. Moc przenoszona jest na przednie koła za pomocą skrzyni manualnej lub przekładni CVT.

Honda poza większą mocą wyposażyła crossovera w zmienione nastawienia zawieszenia. Zgodnie z zapewnieniami Japończyków, ma ono być skalibrowane w taki sposób, aby samochód prowadził się pewnej, a jednocześnie dawał kierowcy lepsze odczucie tego, co dzieje się z kołami.

HR-V Sport trafi do salonów wiosną przyszłego roku, Honda nie podaje na razie informacji na temat ceny. Crossover uzupełni gamę sportowych odmian japońskich samochodów, w której skład wchodzi w tej chwili Jazz Sport.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij