MENU

Czy Defender powróci?

DS 7 Crossback – luksus na szczudłach

28 lutego 2017 Great news! Autor:

Ferrari 812 Superfast – mocarz

Włosi zaprezentowali światu nowe auto będące następcą modelu F12 Berlinetta, które z pewnością przejdzie do historii.

Jak to z reguły bywa przy przedstawianiu Wam aut sportowych, tak i tym razem zaczniemy od osiągów. Ogromne wrażenie robi już sama moc, która wynosi okrągłe 800 koni mechanicznych (o 60 więcej w stosunku do Ferrari F12). Moment obrotowy także jest większy i wynosi 718 Nm, osiągane przy 7000 obrotów na minutę. Ta ostatnia wartość jest w tym miejscu kluczowa w kontekście tego dlaczego 812 Superfast może przejść do historii – bardzo prawdopodobne, że to ostatni model marki napędzany wolnossącym silnikiem V12, w tym przypadku o pojemności 6,5 litra. Niestety, ale normy emisji spalin są nieubłagane i inżynierom Ferrari bardzo trudno będzie w dalszym ciągu rozwijać silniki pod kątem ekologii (jakkolwiek to brzmi w 6,5-litrowym V12).

2017-ferrari-812-superfast-01

Niezależnie od smutnej przyszłości silników V12 Ferrari, 812 Superfast przejdzie do annałów motoryzacji już w momencie oficjalnej premiery podczas targów w Genewie, ponieważ będzie to najmocniejsze seryjnie produkowane na szeroką skalę auto marki w historii! Przyspieszenie od zera do “setki” zajmie zaledwie 2,9 sekundy. Jest to między innymi zasługa zmodernizowanej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów, która będzie wrzucać kolejne przełożenia z prędkością pocisku wystrzelonego przez AK-47. 812 Superfast będzie co więcej pierwszym w historii marki modelem, w którym zastosowanie znajdzie elektroniczne wspomaganie kierownicy! Ciekawostką jest także zastosowanie systemu czterech kół skrętnych, który w Ferrari nosi nazwę Virtual Short Wheelbase.

2017-ferrari-812-superfast-05

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Ferrari poza ingerencją w osiągi auta (w stosunku do F12) bardzo dużo uwagi przykuło także do aerodynamiki, o którą zadbają między innymi aktywne klapy w przedniej części nadwozia. Design 812 Superfast jest z jednej strony ewolucją modeli z serii F12, z drugiej jednak strony jest też nawiązaniem do nowszych modeli marki, jak GTC4Lusso – za sprawą tylnych powdójnych świateł.

Ferrari 812 Superfast powstało z okazji 70-tych urodzin marki.

2017-ferrari-812-superfast-02 2017-ferrari-812-superfast-04

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij