MENU

Debiut Volvo V60 (2018) – zdjęcia, dane techniczne, cena

Toyota Aygo po liftingu

22 lutego 2018 Great news! Autor:

Cupra Ateca – z wysokiego C

Nowo powstała hiszpańska marka zaprezentowała swoje pierwsze auto w ofercie. Ateca będzie się wyróżniać nie tylko znaczkiem na masce.

W styczniu tego roku Seat zapowiedział powstanie nowej marki, niewiele później oficjalnie potwierdził, że sportowe modele będą sprzedawane pod osobnym szyldem – Cupra. Zaledwie kilka dni przed targami w Genewie nowo powstała Cupra prezentuje swoje pierwsze seryjne auto. Ateca będzie wyjątkowym modelem, głównie ze względu na znikomą konkurencję na rynku i swoje rozwiązania technologiczne.

cupra-ateca-02

Auto to oczywiście dobrze znany Seat Ateca. W sportowym ubraniu wyróżnia się jednak nie tylko innym logiem na masce, ale całkowicie przemodelowanym nadwoziem. Chciałoby się powiedzieć, że sam bodykit dodaje temu modelowi kilka koni pod maską. Tymczasem mocy jest i tak sporo. Dwulitrowy doładowany silnik TSI generuje ich aż 300. Całość trafia na wszystkie cztery koła za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej DSG. Cupra obiecuje, że dzięki zaawansowanej technologii Ateca będzie swoją moc wykorzystywać wyjątkowo efektywnie. Komputery, w czasie rzeczywistym, dzięki analizie takich parametrów jak prędkość, kąt skrętu kół, dostępnej mocy oraz przyczepności będą tak żonglować momentem obrotowym pomiędzy wszystkimi kołami, aby Ateca zawsze dawała z siebie możliwie jak najwięcej.

cupra-ateca-03

Sprint do „setki” w hardkorowym crossoverze ma zajmować zaledwie 5,4 sekundy, prędkość maksymalna będzie natomiast wynosić aż 245 km/h. Do dyspozycji kierowcy będzie sześć trybów jazdy: Normal, Sport, Individual, Off-Road, Snow oraz najbardziej ostry niczym hiszpańskie słońce – Cupra. W ostatnim trybie silnik będzie najszybciej reagował na polecenia kierowcy, z głośników popłynie podbity dźwięk silnika (oby nie pseudo V8), a wisienką na torcie będzie usztywnione zawieszenie.

cupra-ateca-04

Ateca to pierwszy samodzielny model w ofercie nowej hiszpańskiej marki, drugim będzie oferowany jeszcze przez chwilę pod marką Seat kompaktowy Leon. W przyszłości do oferty Cupry dołączą prawdopodobnie mniejszy crossover Arona oraz miejska Ibiza, chociaż należy mieć na uwadze, że producent nie potwierdził oficjalnie tych modeli w swojej gamie.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij