MENU

Peugeot 3008 GT HYBRID4 – lew na czterech łapach

Honda CR-V Hybrid – moda paryska

26 września 2018 Great news! Autor:

Hyundai i30 Fastback N – hot, ale nie hatch

Poznajcie nowy sportowy model z Korei, który – jak twierdzi Hyundai – jest “pierwszym szybkim pięciodrzwiowym coupe w segmencie C”.

Rodzina sportowych modeli Hyundaia się powiększa. Po i30 N oraz amerykańskim Velosterze N przyszedł czas na i30 Fastback N. Fastback oznacza nazwę nadwozia, która pomimo iż określana jest mianem pięciodrzwiowego coupe, tak naprawdę bardziej podpada pod liftbacka. Niezależnie jednak od nazewnictwa i stanu faktycznego jest to największe auto w gamie sportowych Hyundaiów. Fastback jest dłuższy od standardowej odmiany pięciodrzwiowej, jest on jednak przy tym niższy.

Pod maską i30 Fastback N pracuje ta sama jednostka silnikowa co w hatchbacku. Jest to dwulitrowiec wspomagany turbosprężarką generujący 250 koni mechanicznych w odmianie podstawowej oraz aż 275 koni po zakupie opcjonalnego pakietu Performance. Moment obrotowy także nie uległ zmianie i wynosi 353 Nm dla obu wersji, jednak dzięki funkcji overboost jego chwilowa wartość może wzrosnąć do 378 Nm. Moc trafia na przednie koła za pomocą sześciobiegowej skrzyni manualnej. Do dyspozycji kierowcy Hyundai oddał pięć trybów jazdy: Eco, Normal, Sport, N oraz N Custom. Ten ostatni służy do indywidualnego ustawienia podzespołów samochodu tak, aby w pełni spełniał on oczekiwania kierowcy.

Swoją premierę i30 Fastback N będzie mieć podczas zbliżających się wielkimi krokami targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij