MENU

MINI numer 10 000 000!

Bugatti EB110 Super Sport “Centodieci” – piękny hołd

14 sierpnia 2019 Great news! Autor:

Volkswagen T-Roc Cabriolet – przyszłość segmentu?

Niemiecki producent zaprezentował właśnie crossovera w wersji z miękkim otwieranym dachem.

Już od dłuższego czasu było wiadomo, że T-Roc w wersji z otwierany dachem będzie mieć prędzej czy później swoją premierę. Świadczyły o tym regularnie fotografowane tak zwane muły testowe Volkswagena. Poza tym, Volkswagen tworząc crossovera bez dachu prawdopodobnie chce wyprzedzić rynek – miejsce małych kabrioletów zajmą w najbliższej przyszłości właśnie tego typu konstrukcje. Dowód? Kto jeszcze kilkanaście lat temu myślał o SUVie z opadającą w stylu coupe linią dachu?

T-Roc Cabriolet jest nieznacznie dłuższy od swojej standardowej odmiany, ma także większy rozstaw osi. Jest to spowodowane koniecznością usztywnienia całego nadwozia samochodu. Poza tym T-Roc Cabriolet jest pojazdem posiadającym tylko jedną parę drzwi, konieczne więc było ich wydłużenie, aby ułatwić dostęp do tylnego rzędu siedzeń. Zmniejszeniu uległ natomiast (co oczywiste) bagażnik – przy złożonym dachu jego pojemność wynosi 161 litrów, z rozłożonym 284. Sam dach natomiast rozkłada się w czasie 19 sekund, a proces jego składania i rozkładania można przeprowadzić jadąc z prędkością do 30 km/h.

Pod maską nie znalazły się żadne silniki, których nie znalibyśmy wcześniej. Są to dwie jednostki benzynowe: 1.0 oraz 1.5 TSI dysponujące mocą odpowiednio 115 oraz 150 koni mechanicznych. Dostępne będą także dwie odmiany stylistyczne T-Roca Cabriolet: Style oraz R-Line.

Samochód będzie mieć swoją premierę podczas zbliżających się targów we Frankfurcie.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij