MENU

Volkswagen T-Roc Cabriolet – przyszłość segmentu?

McLaren stworzy wyjątkowego roadstera

15 sierpnia 2019 Great news! Autor:

Bugatti EB110 Super Sport “Centodieci” – piękny hołd

Ten wyjątkowy pojazd będzie niezwykle drogi i niezwykle rzadki – powstanie zaledwie 10 egzemplarzy.

EB110 to jedna z cichych legend motoryzacji. Z jednej strony nie każdy wymieni to auto w jednym szeregu z konstrukcjami Ferrari, Lamborghini czy Mercedesa. Z drugiej strony, każdy fan motoryzacji widząc zdjęcie starego Bugatti bezbłędnie je rozpozna, a jednocześnie przyzna, że kiedyś w pokoju miał z nim plakat.

EB110 Super Sport to współczesna wizja Bugatti na temat swojego legendarnego modelu. Bazuje ona na modelu Chiron, który został poddany ogromnym zmianom stylistycznym. Całkowicie przeprojektowano przód, który charakteryzuje się bardzo wąskimi światłami LED i niezwykle małym centralnym wlotem powietrza, który wprost nawiązuje do EB110. Kolejnymi akcentami, które korespondują z klasycznym EB110 są choćby nietypowe okrągłe otwory będące wlotami powietrza za bocznymi szybami, wzór felg, dwie podwójne końcówki układu wydechowego ustawione w stosunku do siebie pionowo oraz ogromny spojler. Pojazd robi przy tym niesamowite wrażenie swoją oryginalnością.

Ponieważ samochód bazuje na modelu Chiron dysponuje on mocą około 1500 koni mechanicznych generowanych przez poczwórnie doładowany silnik W16 o pojemności 8 litrów.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij