MENU

Tuż przed targami w Genewie – Fiesta ST200

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron – nowa epoka

29 lutego 2016 Great news! Autor:

Porsche 911 R – do zabawy

4 litry pojemności, 6 cylindrów, 500 koni mechanicznych i… manualna skrzynia biegów. Porsche wie jak wywołać uśmiech na twarzy!

Zabawa w czystej postaci, chyba to jest ostatnio hasłem przewodnim konstruktorów Porsche. Po hardkorowym Caymanie GT4 pora teraz na większą 911. Silnik wersji R pochodzi z wyczynowej odmiany GT3 RS, jednak skrzynię automatyczną zastąpiono klasycznym manualem. Zresztą nie tylko silnik zapożyczono z GT3 RS, wspólne są także niektóre części nadwozia. W zasadzie główną różnicą pomiędzy obiema wersjami jest brak kilku elementów aerodynamiki – gdzie największym z nich jest tylne skrzydło. Wyróżnikiem wersji R są natomiast pasy poprowadzone aż od maski (a w zasadzie pokrywy bagażnika) po sam tył auta.

Ciekawym elementem są fotele pokryte materiałem w stylu retro. Zdjęcia pozwalają sądzić, że są to siedzenia wprost z GT3 RS, jednakże ponieważ są to grafiki słabej jakości (zdjęcia wyciekły do sieci) nie możemy mieć co do tego stuprocentowej pewności. Plotki mówią o tym, że 911 R powstanie tylko w 500 egzemplarzach, które… zostały już wyprzedane. Cena startowała od 160 000 $.

911 R nowej generacji powstało z okazji półwiecza powstania oryginalnego 911 R. Premiera już w Genewie.

2017-porsche-911r-02

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij