MENU

DS 3 Givenchy Le MakeUp – zna kobiety

Nissan NV300 oficjalnie zapowiedziany

17 maja 2016 Great news! Autor:

BMW M140i & M240i – korzystna korekta

W BMW rolę hot hatcha pełnił do tej pory model M135i – może nie do końca było to widoczne wizerunkowo, ale 6-cylindrowa jednostka w kompakcie robiła spore wrażenie. Od teraz mocy będzie jeszcze więcej, także w siostrzanej serii 2, za sprawą modeli M140i i M240i.

bmw-m140i-2

Zmiana nazwy nie jest wielkim zaskoczeniem. Już odświeżona jakiś czas temu seria 3 otrzymała wersję 340i, która wyparła z cennika 335i. Oczywiście, nie tylko o cyferki się tu rozchodzi – są także zmiany pod maską. Znajdziemy tam nowy silnik o pojemności trzech litrów i 6 cylindrach w układzie rzędowym. Odświeżona jednostka legitymuje się lepszymi parametrami – moc wzrosła z 326 do 340 KM, a moment obrotowy do wartości 500 Nm (przyrost o 50 Nm). Dzięki temu sprint do pierwszej setki zajmuje o 0,3 sekundy mniej – nawet 4,4 sekundy w konfiguracji z napędem xDrive i automatem. Bliżej do M1 (bądź raczej 1M, by nie mylić z klasycznym supercarem) już się nie znajdziemy.

bmw-m240i-1

Jednostka pojawi się zarówno w trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej odmianie BMW 1, a także w obu nadwoziach serii 2 – coupe i cabrio. Do wyboru klasyczny 6-biegowy manual, bądź 8-biegowa przekładnia Steptronic, które mogą przenosić moc albo jedynie na tylną oś, albo na wszystkie cztery koła.

bmw-m240i-2

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij