MENU

Audi oficjalnie zapowiada nowe A8

Ruszyła produkcja elektrycznego Jaguara

28 czerwca 2017 Great news! Autor:

Oto nowy Volkswagen Polo!

Niemiecki producent zaprezentował nową generację miejskiego Polo, które znacznie urosło i zostało wyposażone w technologię wprost z Golfa.

Polo zyskało zupełnie nowy wygląd. To nie jest facelifting, to zupełnie nowa generacja w pełnym tego słowa znaczeniu. Design miejskiego auta to odwołanie do większych modeli marki, w szczególności widać tu inspirację o wiele większym Passatem. Co ciekawe, pomimo wykorzystania znanej platformy MQB auto znacznie urosło. Polo mierzy sobie teraz ponad 4 metry długości i ponad 1,7 metra szerokości. Oznacza to, że jest tylko niewiele krótsze od Golfa IV, będąc przy tym bardziej przestronne we wnętrzu. Jak wynika z oficjalnych danych przedstawionych przez Volkswagena, nowe Polo jest pod każdym względem (oprócz wysokości) większe od poprzedniej generacji, a przy tym przerosło Golfa, który został zaprezentowany 20 lat temu.

2018-volkswagen-polo-03

Na pokładzie już nie tak małego Volkswagena znajdą się między innymi adaptacyjny tempomat, światła full-LED, czujnik martwego pola, czy znane z Passata i Golfa wirtualne zegary. Ekran systemu multimedialnego ma natomiast rozmiar aż 8 cali. Poza tym Polo po raz pierwszy będzie mogło być wyposażone także w bezkluczykowy dostęp do auta.

2018-volkswagen-polo-04

Pod maską Polo znajdą się silniki spełniające normę emisji spalin Euro6. Najmniejszy motor, o pojemności zaledwie 1 litra produkować będzie moc 65 koni mechanicznych, najmocniejsza odmiana GTI będzie natomiast dysponować motorem o pojemności 2 litrów i mocą 200 koni mechanicznych. Pomiędzy nimi znajdą się różne odmiany silnika 1.5 TSI oraz diesel 1.6 TDI, który będzie dostępny w wariantach 80 oraz 95 konnym.

2018-volkswagen-polo-02

Indywidualizacja auta będzie możliwa dzięki bardzo szerokiej gamie kolorów oraz wzorów tapicerek. W sumie w ofercie znajdzie się 14 kolorów, 12 rodzajów obręczy kół, 13 różnych rodzajów wykończenia deski rozdzielczej oraz 11 wzorów tapicerki.

Pierwsze egzemplarze nowego Polo trafią do klientów w styczniu przyszłego roku. Cena podstawowej odmiany w Niemczech nie przekroczy 13 tysięcy Euro.


2018-volkswagen-polo-05 2018-volkswagen-polo-06
2018-volkswagen-polo-07 2018-volkswagen-polo-08
2018-volkswagen-polo-09 2018-volkswagen-polo-10
2018-volkswagen-polo-11 2018-volkswagen-polo-12

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij