MENU

Porsche 911 Carrera – poziom podstawowy

Volkswagen Polo o mocy ponad 300 KM!

31 lipca 2019 Great news! Autor:

Pagani Huayra Roadster BC – jak z plakatu

Pamiętajcie jakie samochody mieliście na plakatach wiszących w pokoju? Jeśli mielibyście dziś 10 lat, to Huayra Roadster byłaby jednym z nich.

Włoska marka kazała sobie trochę czekać na otwartą odmianę modelu Huayra, ale sami przyznacie, że było warto. Po siedmiu latach po premierze odmiany coupe do sprzedaży trafia roadster. Chociaż określenie “trafia” nie jest zbyt… trafne. Wszystkie 40 egzemplarzy, które powstanie zostało już bowiem sprzedane. Szczęściarzom gratulujemy zakupu.

Huayra Roadster BC ma pod maską potężne 6-litrowe V12 wspomagane dwoma turbosprężarkami. Jest to oczywiście silnik konstrukcji AMG. Rozwija on moc blisko 800 koni mechanicznych i moment obrotowy 1050 Nm! Czas od zera do setki? Tego na razie nie wiemy, podobnie jak nie poznaliśmy prędkości maksymalnej. Biorąc jednak pod uwagę masę własną pojazdu wynoszącą zaledwie 1250 kilogramów możemy spodziewać się potężnego kopniaka w plecy po wciśnięciu gazu. Co więcej, po osiągnięciu prędkości 280 km/h dostaniemy także kopniaka, który będzie wciskał samochód w ziemię z siłą 500 kilogramów – taką siłę generuje aerodynamika.

Pagani Huayra Roadster BC poza brakiem dachu wyróżnia się elementami aerodynamiki, które poszerzają samochód. Poza tym z tyłu pojazdu znalazł się ogromny spojler oraz nie mniejszy dyfuzor. Nowością w Huayrze jest aż sześć końcówek układu wydechowego – cztery umieszczone centralnie z tyłu oraz dwie w dyfuzorze. Mamy nadzieję, że każdemu z nas przyjdzie kiedyś posłuchać ich na żywo.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij